4.8 C
Скопје
22:22 - 18 април, 2024

Ознака : Александра

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Пријовиќ рони солзи на бина: „Те молам не плачи, што и да е ќе помине…“

еспресо
Александра Пријовиќ одржа уште еден спектакуларен концерт во низата концерти низ регионот, овојпат во Бања Лука. Александра во еден момент заплака на сцената додека ја...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Пријовиќ од полната сала во Осиек: „Градоначалникот на Задар е добредојден на мојот концерт“

Еспресо
Музичката ѕвезда Александра Пријовиќ го одржа првиот од петте закажани концерти во Осиек. Салата беше преполна до последното место, а истото се очекува и во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Прија ќе инкасира речиси половина милион евра за Нова година и репризната вечер: Мајка ѝ најавува изненадувања!

Еспресо
Александра Пријовиќ ќе забавува 2.400 луѓе за Нова година и репризната вечер! Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ руши рекорди низ регионот. По пет успешни концерти...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Карлеуша: „Пријовиќ ми пријде, не знам што гледаат мац-мац жените во мене“

Еспресо
Јелена Карлеуша и Александра Пријовиќ, актуелната најбарана пејачка во регионот, се сретнале во еден белградски ресторан. Откако Пријовиќ ја започна својата турнеја „Од исток до...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Оваа убавица во прегратка со Александра Пријовиќ не е жена: Се вика Божидар

Еспресо
Станува збор за хрватски фризер, а од неодамна и пејач кој соработува со познати Хрватки. Завчера, на 4 декември, Александра Пријовиќ го одржа четвртиот по...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Перучица ја откри причината за раскинувањето со Александра Пријовиќ: За сè е виновна комшиката

Еспресо
Во екот на вртоглавиот успех на Александра Пријовиќ, медиумите често зборуваат за нејзината поранешна врска со колегата Љуба Перучица. Иако Љуба неодамна истакна дека двајцата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Александра Пријовиќ во проѕирно боди на промоцијата на Брена: „Филип сака да ме гледа во вакво издание, а кој маж не сака?“

Еспресо
Пејачката Лепа Брена вчеравечер во луксузен хотел во Белград организираше промоција на новите производи од нејзината модна линија „Лејди Б“. Покрај бројните познати личности кои...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Во оваа скромна куќа израснала Александра Пријовиќ, децата ѝ се потсмевале: „Навредите упатени кон мене и мајка ми болеа како нож“

Еспресо
Александра Пријовиќ, моментално е една од најпопуларните пејачки во регионот, а многу од нејзините фанови се прашуваат за нејзиниот роден град и каде израснала. Прија...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Пријовиќ го донесе синот на бина, а еве како изгледа мајка ѝ: Публиката во делириум

Еспресо
Александра Пријовиќ го одржа својот прв од трите закажани концерти во сараевска Зетра. Но, накратко, таа го прекина настапот и го донесе синот Александра на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ведрана Рудан: „Пријовиќ направи повеќе за мирот меѓу Србите и Хрватите отколку целото ѓубре кое се фотографира во одела“

Еспресо
Откако ги крена сите на нозе со концертите што ги одржа во преполната белградска Арена, Александра Пријовиќ стана една од најбараните пејачки не само во...