23.8 C
Скопје
19:51 - 14 јуни, 2024

Перучица ја откри причината за раскинувањето со Александра Пријовиќ: За сè е виновна комшиката

Во екот на вртоглавиот успех на Александра Пријовиќ, медиумите често зборуваат за нејзината поранешна врска со колегата Љуба Перучица.

Иако Љуба неодамна истакна дека двајцата останале во одлична врска, сега одекна веста дека причината за нивното раскинување е неверството на Перучица. Оваа вест пејачот веднаш ја демантираше.

– Па не, не е поради тоа, воопшто не беше тоа причината, не е вистина – истакна Љуба, а потоа одговори на обвинувањата дека ја изневерувал Александра со сосетката:

– Па не, не, тоа подоцна беше, имаше некои тука, да онаа комшиката, испадна дека е компика, но тоа беше подоцна. Не ни „пукна“ врската поради тоа, туку поради други работи, но тоа беше пред десет години и навистина е глупаво воопшто да се зборува за тоа и искрено, тоа ми е толку глупава тема“, објасни Перучица.

Сепак, како што самиот вели, Прија била негова љубов од младоста, а денес е во среќен брак со Катарина со која пред неколку дена го добија првиот син.

– Имавме дваесет и некоја година, знаеш колку одамна беше тоа…Ја сретнав својата жена која е жена каква што ми требаше, каква што сакав да имам, таква сега имам покрај себе, не можам да опишам каква е таа жена. Можам да зборувам три часа за тоа како ме освои, да направам список. Се вклопуваме совршено, единствената личност со која би можел да бидам 24/7 – рече пејачот за српски Скандал

Да потсетиме, Љуба неодамна го пофали успехот на својата колешка и поранешна девојка Александра Пријовиќ и откри дали присуствувал на некој од концертите во белградска Арена.

– Не бев таму, но мојата сопруга имаше голема желба да оди. Но, ниту таа не отиде, бидејќи веќе е во поодмината бременост, бидејќи има денови кога се чувствува одлично, а потоа има денови кога подобро би било да лежи во кревет. На денот кога сакаше да оди на концерт, за жал не се чувствувала добро, па го пропушти концертот. А јас работев тие денови, па не можев да одам – откри Љуба за Гранд.

.

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....