4.8 C
Скопје
03:40 - 21 април, 2024

Ознака : охрид

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Каролина Гочева со стил на охридската калдрма: „Три прекрасни дена во секогаш најубавиот Охрид“

Еспресо
Летото за Каролина Гочева се уште трае. По поминатите одмори со сестра ѝ Сандра во Хрватска, и со сопругот Михаил во Грција, на островот Скијатос,...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоИнтервјуСлајдер

Турист се жали на паркингот во Охрид: Ми го зафати местото за кое платив и не сакаше да се помести, му кажав дека би му удрил шамар ако беше помлад

Милица Џаровска
Турист од Република Српска (Босна и Херцеговина) кој живее во Норвешка, а неодамна беше на одмор во Охрид, се жали на лошата организација во врска...
Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

Денис Космонаутко промовираше книга во Охрид: Станувавме во 3, а се враќавме дома и по 22 часот, но не треба да се жалиме

Милица Џаровска
Авантурите на Денис Јанкуловски, медицинскиот работник од Центарот за јавно здравје познат како Денис Космонаутко раскажани во книга се интересни, емотивни и инспиративни приказни од...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоСлајдер

Охрид со морски цени: 400 денари за порција пржени лепчиња, парче пченка за 100 денари

М.Џ
Домашните туристи годинава се жалат на цените во Охрид кој е доста поскап во однос на минатата година. Многумина коментираат дека цените во нашиот најпопуларен...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Која е кошаркарската ѕвезда со македонско потекло Чеди Осман, а стапна на „лудиот камен“ токму во родниот Охрид

Еспресо
Репрезентативниот кошаркар Чеди Осман од НБА лигата се ожени во Охрид, со избраничката на неговото срце, глумицата Ебру Шахин. Но кој е Турчинот со македонско...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) Свадба како од руските бајки, мајката на Викторија Лоба кажа „да“ во охридската Света Софија

М.Р.
Пејачката Викторија Лоба на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, настапи, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото) Цветен рај на 4 квадратни метри на охридскиот балкон на Соња Гега: „Цвеќињата се лек за душата“

Ј.К.Д
Испивме утринско кафе на балконот на госпоѓа Соња Гега во Охрид, и се уверивме дека и од мал простор може да се направи рајска „градина“....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НОВОГОДИШНА ЕЛКА ПОД ВОДА ВО ОХРИДСКО ЕЗЕРО: Накитена, баш е атракција!

Ј.К.Д
Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ традиционално, 19. година по ред, ја накитија новогодишната елка под вода кај Заливот на Коските во Охрид. Вака, нуркачите на...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдерЧудесни жени

ХЕРОИНА НА НАШЕТО СЕКОЈДНЕВИЕ: Охриѓанката Весна Миленкоска готви и подарува – топол оброк на оние кои немаат

Ирена Трајкова
Да позборуваме за хероите на нашето секојдневие. Луѓето кои се ветер в грб, надеж дека добрината уште постои и е околу нас. За дарувањето и...
UncategorizedВи препорачуваме на СПЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ОХРИЃАНКА ОД АЛЈАСКА: Наша медицинска сестра во единствената болница со критичен пристап над арктичкиот круг

Мими Стојановска
Ангела Маслов е Македонка родена во Бароу, Алјаска, најголемата држава во САД, во која доминираат најмногу планините на кои има активни вулкани и бројни ледници,...