21.8 C
Скопје
16:04 - 30 мај, 2024

Ознака : љубовна приказна

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Љубовната приказна на Бејби Лазања е како модерна бајка: „Мислев дека никогаш нема да ми се јави“

еспресо
Марко Пуришиќ, попознат како Бејби Лазања, ја претставуваше Хрватска на Евровизија во Шведска, каде го освои второто место и ја воодушеви европската публика со песната...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е сопругата на Жарко Лаушевиќ: Судбинска средба по повеќе години разделба

Еспресо
По кратко и тешко боледување вчера почина познатиот актер Жарко Лаушевиќ.   View this post on Instagram   A post shared by Suzana 32♌️ (@an_artist_of_life)...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни Приказни

(Фото) Љубовта на Лео Меси: Антонела ја запознал на 5 години, на 10 – веќе знаел дека ќе му биде жена

Еспресо
Лионел Меси има причина за среќа, не само што е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, туку е и момче многу вљубено со својата...
СветСлајдерСцена

Љубовната приказна на Џенифер Лопез и Бен Афлек, од првата средба до олтарот

Еспресо
Една од најследените љубовни приказни во шоубизнисот отсекогаш била онаа помеѓу Џенифер Лопез и Бен Афлек. Медиумскиот бум околу нивнoто повторно смирување експлодираше минатиот мај...
СветСлајдерСцена

Го сакала до последен здив, а си замина набргу по него: Љубовната приказна на Ивана Трамп и Росано Рубиконди

Еспресо
Четвртиот сопруг на американската милијардерка, Росано Рубиконди почина неколку месеци пред неговата поранешна сопруга, со која остана до крајот поврзан со длабока наклонетост.   View...
БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) КРОТКИ МОМЕНТИ ОД ЉУБОВТА НА ЦЕЦА И АРКАН: Со кои прекари си се обраќале љубовниците

Еспресо
Цеца тврди дека Аркан во семејната атмосфера бил сосема поинаков од тоа што на прв поглед изгледал. Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан се...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСлајдер

БРАК ОД ИНТЕРЕС, ЖЕСТОКА ЉУБОВ, НЕВЕРСТВА: Но, Наполеон ја сакал Жозефина до последен здив

И. Т.
Ништо во нивната врска не било едноставно… дури ниту начинот на кој се запознале. Наполеон и Жозефина првпат се сретнале на забава во 1795 година...
ЛајфстајлРетроСлајдер

(ФОТО) ХОЛИВУДСКО ЧУДО: Романса како таа на Хемфри Богарт и Лорен Бакал сè уште не е напишана

Еспресо
Во 1942 година милиони Американци го гледаа филмот „Казабланка“ во кино. Многу жени беа тајно вљубени во ликот на Рик, а 17-годишната Бети Џон Парски...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

82-ГОДИШНА БРИТАНКА ЈА ОТКРИ ОМИЛЕНАТА СЕКС ПОЗА СО 36-ГОДИШНИОТ СОПРУГ: Сè друго би било премногу болно

И. Т.
Ајрис Џонс (82) пред една година се омажила за 36-годишниот инженер од Египет, Мохамед Ибрихам. Двојката стана позната по појавувањето во шоуто „This Morning“ во...
СветСлајдерСцена

РОМАНТИЧНОТО СРЦЕ НА ЏЕЈСОН МОМОА: Ја видел на телевизија кога имал 8 години и одлучил – „Ќе биде моја!“

Еспресо
Сите имаме симпатии како деца, но ретко кога се случува таа љубов да се оствари кога ќе пораснеме. Џејсон Момоа е редок исклучок кој успеал...