-3.2 C
Скопје
00:18 - 9 февруари, 2023

(Фото) Љубовта на Лео Меси: Антонела ја запознал на 5 години, на 10 – веќе знаел дека ќе му биде жена

Лионел Меси има причина за среќа, не само што е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, туку е и момче многу вљубено со својата жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Сопругата на Меси е Антонела Рокуцо, Аргентинка како него, родена 1988, во истиот град како него, Росарио. Таа практично отсекогаш била дел од животот на Лео Меси.

Двајцата се запознале на 5-годишна возраст, благодарение на Лукас Скаља, најдобриот пријател на фудбалерот и братучед на Антонела. Нема многу деца кои на 10 години знаат да покажат каква ќе биде жената на нивниот живот, но Лео тоа го знаел. Меси и Антонела израснале заедно, многу пред да стане познат фудбалер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Отсекогаш се труделе да го сочуваат приватниот живот далеку од блицевите на фотографите, знаејќи добро да ја дозираат приватноста и јавните настапи. Свадбата дошла кончено во 2017 година. Церемонијата за 260 гости аргентинските медиуми ја нарекоа „венчавка на сиромашните“. Донациите собрани за време на свадбата од невладината организација „Техо Аргентина“ изнесувале само 11.000 долари, односно по нешто повеќе од 42 евра по лице. Малку, со оглед на тоа што присуствувале ѕвезди од светот на фудбалот, модата и музиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Антонела неколку пати е дефинирана како „малечката“: висока е само метар и 57 сантиметри, но земајќи предвид дека нејзиниот сопруг не надминува метро и 70 см, би можеле да се дефинираат како совршена двојка. Додека Антонела е една од најследените жени на социјалните мрежи, тој нема ниту Фејсбук ниту Твитер. Таа се занимава со инфлуенсерство во слободно време, но нејзината заработувачка е непозната. Имаат три деца Тиаго, Матео и Чиро, куќа на 20 километри од Барселона и куќа во Париз.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

 

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Фото) Еве го значењето на бесрамниот фустан на Кјара Ферањи на Сан Ремо: „Кој е без грев, нека го фрли првиот камен!“

Еспресо

(Видео) Северина со видео се прости од Чиро: „Ваков сакам да ве сочувам во сеќавање“

Еспресо

Златко Далиќ се простува од Чиро Блажевиќ: „Ми беше како татко, ми помогна многу кога ми беше најпотребно“

Еспресо

Тарик Филиповиќ емотивно се збогуваше со Чиро: „Ѕвездо моја, јас сум твојот амиџа“

еспресо
Се вчитува....