2.8 C
Скопје
04:49 - 19 април, 2024

Ознака : Меси

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Ќе ви се „слоши“ од новиот дом на Меси во Мајами: Со автомобил право во лифт

Еспресо
Еден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси, по истекот на договорот со францускиот Пари Сен Жермен, кариерата ја продолжува на американскиот континент, каде...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Меси предизвика земјотрес во Мајами: Цените на билетите вртоглаво пораснаа до 9.000 долари за неговото потенцијално деби

Еспресо
Најавата за доаѓањето на Лионел Меси во МЛС Интер Мајами предизвика огромна возбуда во САД, а цените на билетите за потенцијалното деби на аргентинската ѕвезда...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Северина како Јагодинка од „Варљиво лето“: Меси, меси…

Еспресо
Српскиот хит филм „Варљиво лето 60“ меѓу другот ќе го помниме и по Јагодинка Симоновиќ. Сцената во која Јагодинка (Драгана Варагиќ) го меси тестото пред...
СветСлајдерСцена

(Фото) Меси заедно со неговата сопруга Антонела и децата ужива во најубавиот дел на Саудиска Арабија

Еспресо
Лионел Меси заедно со неговата сопруга Антонела и децата пристигнаа во Саудиска Арабија. Иако сите помислија дека Меси оди да потпише договор со некој од локалните клубови, тој...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Меси отиде во ресторан во Аргентина: Погледнете каков хаос се случи, едвај извлекол жива глава

Еспресо
Откако на Аргентина и ја донесе светската титула, Лионел Меси во својата татковина не може да ја напушти куќата без да биде опкружен со фанатични...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Меси потроши над 200.000 евра на колегите од репрезентацијата: Баш се фраерски подароците!

Еспресо
Најдобриот играч на последното Светско првенство и капитен на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси на соиграчите од националниот тим им купи 35 iPhone 14 со...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина Родригез се изјасни што мисли за сопругата на Меси: Дали „секирите“ се конечно закопани?!

Еспресо
Дури и оние кои не следат фудбал знаат за ривалството меѓу двајцата најголеми фудбалери на денешницата, Португалецот Кристијано Роналдо и Аргентинецот Лионел Меси, но се...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Меси и сопругата уживаат на зимски одмор во Швајцарија: Овојпат Антонела е ѕвездата – „Најзгодна, најубава во свет“

Еспресо
Лео Меси и неговата сопруга Антонела по успешниот резултат на Мундијалот решија да го поминат времето заедно на луксузна дестинација. Сопругата на Меси, Антонела Рокузо...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Луксузниот но единствен стил на Меси: Куќа во Мајами, хотел во Барселона, колекција на автомобили, мегајахта за одмор…

Еспресо
Има многу тајни поврзани со Меси. Меѓу нив, и диетата. Неговиот нутриционист е Италијанец: неговото име е Џулијано Позер. Тој направи револуција во неговата исхрана,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Женска солидарност: Сопругата на Меси ја поддржа Шакира за хитот за Пике, ама има и зошто!

Еспресо
На Антонела Рокуцо ѝ се допаѓа новиот хит на Колумбијката во кој таа го исмејува Шпанецот. Поранешниот дефанзивец на Барселона, Жерар Пике, и колумбијската пејачка...