21.8 C
Скопје
00:57 - 18 јуни, 2024

Ознака : јагодинка

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Меси, меси“: Јована Јеремиќ како Јагодинка, пекарата „гори“

Еспресо
Водителката Јована Јеремиќ неодамна крена прашина кога го откри идентитетот на нејзиното 14-години постаро од неа момче, бизнисменот Драган Станковиќ, сопственик на синџир пекари. Јована,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Северина како Јагодинка од „Варљиво лето“: Меси, меси…

Еспресо
Српскиот хит филм „Варљиво лето 60“ меѓу другот ќе го помниме и по Јагодинка Симоновиќ. Сцената во која Јагодинка (Драгана Варагиќ) го меси тестото пред...