18.8 C
Скопје
16:26 - 20 април, 2024

Ознака : рак

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“ се бори со рак: Имплантите на дојка се виновни за болеста

еспресо
Познатата актерка Никол Егерт, позната по улогата во хит-серијата „Чувари на плажата“ („Baywatch“), се бори со рак на дојка и искрено проговори за нејзиното длабоко...
UncategorizedВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс Трети не е единствен со дијагноза на рак, ова е историјата на болеста во кралското семејство

Еспресо
Вчера низ светот се прошири веста за болеста на кралот Чарлс Трети (75) на кој му беше дијагностициран рак, но се уште не се знае...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

На кралот Чарлс III му е дијагностициран рак: Непознато на кој орган и не е поврзан со неодамнешната операција

Еспресо
На 75-годишниот крал на Велика Британија Чарлс Трети, кој неодамна беше хоспитализиран во болница во Лондон поради зголемена простата, по низа тестови му беше дијагностициран...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Голем годишен хороскоп за Рак, 2024: Година на темелни промени, судбински можности и исполнување на стар сон

Еспресо
Многу Ракови ќе почувствуваат желба да ја променат околината околу себе, да делуваат поенергично, да прекинат со старите навики. Накратко, да иницираат глобални промени во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Шенон Доерти објави дека ракот ѝ се проширил на коските: „Сакам да живеам“

Еспресо
Шенон Доерти, која публиката ја засака како ѕвезда на серијата „Беверли Хилс“, боледува од рак, кој сега е во четврта фаза, а честопати ги споделува...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

По тешката борба со ракот на 34-годишна возраст почина колумбиска мисица и актерка

Еспресо
Колумбиската актерка и модел, Алехандра Вилафање, почина по тешко боледување на 34-годишна возраст. Таа се бореше со ракот, а во мај објави дека започнува со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шанен Доерти го отстрани туморот од главата: „Се обидувам да бидам храбра, но скаменета сум“

Еспресо
Шанен Доерти продолжува да биде транспарентна со своите следбеници на социјалните мрежи за нејзините здравствени битки. Во средата, актерката – на која и беше дијагностициран...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Шанен Доерти најде сила да сподели нова трагедија: Ракот ѝ се проширил на мозокот, „мојот страв е очигледен“

Еспресо
Глумицата Шанен Доерти донесе храбра одлука да сподели интимно ажурирање за нејзината битка со ракот. Актерката откри дека имала рак на дојка во четврта фаза...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Родителството и астрологијата: Јарецот е строг, а Ракот пречувствителен

Еспресо
Овен Овенот како родител е строг, но праведен. Генерално, напорно делува на детето, но тоа треба да го послуша бидејќи тој е секогаш во право....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Популарната Бренда од „Беверли Хилс“ има рак во четврта фаза: Се соочи со тежок проблем во лекувањето

М.П
Актерката Шанен Доерти, саканата Бренда од култната серија „Беверли Хилс 90210“, долги години се бори со ракот на дојката. Шенен отворено зборува за битката со...