Tag : близнаци

Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Дневен хороскоп за 30 април: Погледнете што ве очекува овој четврток!

Еспресо
Овен Подобро би било да размислите за вистината и реалноста пред да избувнете. Одлучете се за изолација и одмор од сите. Би било идеално да...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 27 април: Дознајте како ќе ви започне неделата!

Еспресо
Овен Може да ви се случи недоразбирање со саканата личност и затоа внимавајте на секој изговорен збор. Подобро е нешто да премолчите отколку да бидете...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Еспресо
Иако пандемијата од коронавирусот на многумина не им донесе ништо убаво, млади луѓе од централна Индија одлучија своите близнаци родени во екот на пандемијата да...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскопски знаци кои се најголеми оптимисти!

Еспресо
Во периодот кога сите сме во карантин, најважно е да се остане позитивен. Сепак, не сите луѓе можат да гледаат оптимистично во една ваква ситуација....
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Освојуваат со само еден поглед – Ова се најзаводливите хороскопски знаци!

Еспресо
Тие имаат безобразен поглед со кој успеваат да ги освојат сите нивни пленови. Не постојат луѓе што можат да одолеат на нивниот сладок и невин...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскопски знаци кои глумат дека се грижат за другите

Еспресо
Луѓето знаат да глумат дека се грижат за вас и тие го прават тоа за да ви остават добар впечаток, за да се покажат пред...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 22 март – Прочитајте каков ќе ви биде денешниот ден…

Еспресо
Овен Имате налет на позитивна енергија и ќе бидете многу пријатно изненадени кога до вас ќе пристигнат нови вести на деловниот план. Ако ви се...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Кои хороскопски знаци најтешко ја поднесуваат самоизолацијата?

Еспресо
Луѓето кои се родени во овие подолунаведени хороскопски знаци најтешко им паѓа самоизолацијата, бидејќи мора постојано да бидат дома и да не излегуваат никаде. Во...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Нив им е најтешко: Три хороскопски знаци кои не ја поднесуваат изолацијата!

Васко Спасоски
Како што пишува Your Tango, на луѓето родени во овие хороскопски знаци најтешко им паѓа самоизолацијата бидејќи мора постојано да бидат дома и да не...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Тие се како мали деца и во зрели години, но со исклучителни интелектуални способности: Психолошки профил на хороскопските знаци – БЛИЗНАЦИ

Еспресо
Ова е знак кој не може да се пофали со челична волја и мускулна сила, но затоа интелектуалните способности му се исклучителни. Сестран е, наоружан...