23.8 C
Скопје
12:36 - 10 август, 2022

Ознака : приватен живот

Ви Препорачуваме Животни Приказни Свет Слајдер Сцена

Кој беше Пол Сорвино, актерот што нè напушти бил несуден оперски пејач, три пати женет, и со имот од 10 милиони долари

Еспресо
Познатиот актер Пол Сорвино почина на 26 јули 2022 година во Џексонвил, Флорида, каде што живееше со сопругата (третата сопруга). Смртта наводно настанала од природна...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Бурниот приватен живот на Џејмс Кан, „еврејски каубој“ со памук душа: „Нема ништо подосадно од актери кои зборуваат за себе“

Еспресо
Џејмс Кан почина на 82 годишна возраст, беше прочуен американски телевизиски режисер и актер, најпознат по улогата на Сони Корлеоне во „Кум“ од 1972 година...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Љубовниот живот на Џесика Честејн: Кој е благородникот- сопруг на оскаровката?

Еспресо
Џесика Честејн на сцената на Долби театарот примајќи го Оксарот за најдобра женска улога публиката ја отпоздрави и на италијански јазик. Причина? : Нејзиниот сопруг...