24.8 C
Скопје
08:35 - 13 јуни, 2024

Ознака : џејмс кан

СветСлајдерСцена

Непосредно пред смртта Џејмс Кан завршил снимање на филм со Пирс Броснан, филмот ќе го гледаме догодина, еве ги деталите

Еспресо
Смртта на големиот глумец Џејмс Кан разбуди меланхолија, но во целата темнина една добра вест – тој штотуку го завршил снимањето на филмот со Пирс...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Бурниот приватен живот на Џејмс Кан, „еврејски каубој“ со памук душа: „Нема ништо подосадно од актери кои зборуваат за себе“

Еспресо
Џејмс Кан почина на 82 годишна возраст, беше прочуен американски телевизиски режисер и актер, најпознат по улогата на Сони Корлеоне во „Кум“ од 1972 година...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Збогум за Џејмс Кан, Сони Корлеоне од филмот „Кум“, почина на 82 години

Еспресо
Џејмс Каан почина вчера на 82 години. Актерот беше најпознат по неговиот портрет на Сантино „Сони“ Корлеоне, лутиот и насилен најстар син на Дон Вито...