30.8 C
Скопје
14:11 - 10 август, 2022

Љубовниот живот на Џесика Честејн: Кој е благородникот- сопруг на оскаровката?

Џесика Честејн на сцената на Долби театарот примајќи го Оксарот за најдобра женска улога публиката ја отпоздрави и на италијански јазик. Причина? : Нејзиниот сопруг е Италијанец а двајцата се во брак од 2017 година и имаат ќерка по име Џулиет.

Џесика Честејн го освои Оскар за најдобра женска улога за филмот Очите на Тами Феј на 94-тото доделување на Оскарите. Другите кандидати, на кои Честејн им оддаде почит пред церемонијата со испраќање цвеќиња, беа Оливија Колман, Никол Кидман, Кристен Стјуарт и Пенелопе Круз. Во нејзиниот особено интензивен и почитуван говор за благодарност, таа им се заблагодари на сите колеги и на тимот со кои соработувала во Очите на Тами Феј. Завршувајќи го својот говор, Џесика Честејн ѝ се обрати на својата ќерка Џулиет на италијански: „Мила моја, Џулиета, секогаш мислам на тебе“.

Честејн е во брак од 2017 година со италијанскиот претприемач Џан Лука Паси Де Препосуло, со кој е во врска од 2012 година.

Ајде да дознаеме повеќе за италијанскиот, благороднички сопруг на Џесика Честејн.

Џан Лука е потомок на античкото благородничко семејство Паси Де Препосуло, со потекло од Бергамо.

Тој е роден во Тревизо и е пет години е помлад од Џесика Честејн. Поранешен рагбист на Бенетон Рагби, беше ПР директор на Армани, а моментално е менаџер на брендот Монклер.

Двајцата се венчаа на 10 јуни 2017 година во вилата Тиеполо Паси во Карбонера, во провинцијата Тревизо. Во 2018 година, нивната ќерка Џулиет е родена во бременоста со сурогат мајка. Парот е особено резервиран за приватниот живот, но на неговиот Инстаграм профил не недостигаат кадри кои ги прикажуваат заедно. Ова е за да се заштити нивната приватност и, исто така, како што наведе самата Честејн за време на интервјуто за Elle, да спречи вниманието да се сврти само кон „озборувања“, а не кон нејзината кариера како актерка. „Љубовта трае уште подолго кога не ја ракажувате во весници“- рече Честејн.

За време на церемонијата на доделување на Оскарите,  Џесика Честејн ги воодушеви сите со особено искрениот говор кој опфати важни теми.

„Излегуваме од тежок момент, од голема изолација, има многу луѓе кои се чувствуваат осамени. Самоубиството е водечка причина за смрт во САД. Допре многу семејства, ги трогна моите членови и особено членовите на ЛГБТ заедницата, кои често се чувствуваат настрана од своите колеги. Секој што се чувствува безнадежно или осамено, сакам да знаеш дека си безусловно  сакан  поради уникатноста што си и што ја претставуваш!“.

 

Слични објави

Рецепт за домашни бонбони и лижавчиња

Еспресо

Брод со мигранти кој пловел за Италија доживеал бродолом во Егејското Море: Десетици исчезнати, 29 спасни

Еспресо

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо
Се вчитува....