12.8 C
Скопје
12:00 - 18 април, 2024

Ознака : скорпија

Ви ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Кои се најемпатичните знаци во Зодијакот?

Еспресо
Што е емпатија? Тоа е нешто за кое ретко се дискутира кога е во прашање астрологијата и хороскопските знаци. Емпатијата е способност да се прими...
Дестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

По одморот во Хрватска Австријка пронашла 18 скорпии во куферот: „Ќе ги вратиме дома“

Еспресо
Враќањето од одморот во Хрватска секако ќе остане во сеќавање на една жена од Австрија. Како што пренесуваат локалните медиуми, откако се распакувала дома, жената...
Астро

Ова се наљубоморните хороскопски знаци: Дали и вашиот е меѓу нив?

Еспресо
Љубомората е непријатно чувство познато како чест придружник на љубовта, а тоа произлегува токму од стравот од губење на најблиските. И додека малите дози на...
АстроХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 21 јуни: Овните да посетат лекар, Биковите ранливи, а Вагите озборуваат

М.Р.
Овен Фокусирајте се на активности кои бараат постојана динамика. Родените во втората декада од овој знак би можеле да имаат проблем во врската. Посетете лекар...
АстроХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 18 јуни: Близнаците неорганизирани, Девиците уживаа во слободните активности, а Скорпиите исполнуваат желби

М. Р.
Овен Имате добри соработници кои се уште поамбициозни од вас. Не се опуштајте многу, една личност е особено љубоморна на вас. Не се впуштајте во...
АстроХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 13 јуни: Овните да бидат внимателни при нови инвестици, Раковите започнуваат приватен бизнис, а Вагите да ги следат своите амбиции

М.Р.
Овен Бидете внимателни во некои нови инвестиции. Не е време за импулсивни реакции и големи промени. Склони сте да го критикувате партнерот за разни ситници,...
АстроХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 10 јуни: Овните во финансики проблеми, Биковите се борат со некој килограм плус, а Стрелците нижат успеси на деловно поле

Еспресо
Овен Ве очекуваат финансиски проблеми. Мора да верувате повеќе во себе и понекогаш да направите некое добро дело за да ви се врати со добро....
АстроХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 8 јуни: Девиците шармираат, изненадување за Скорпиите, а Лавовите ќе бидат наградени

М.Р.
Овен Патот до нечие срце вам ви е сосема отворен. Повеќе немате никакви препреки. Единствено е важно прво малку да размислите што ќе кажете. Со...
АстроМала астро школаХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 6 јуни: Бизнис патувања за Овните, љубовен ден за Скорпиите и важен деловен проект за Рибите

Еспресо
Овен На повидок се бизнис патувања, нови учења, откривања на нови спознанија. Ќе уживате во средбата со една блиска личност. Некој во вас покренува лавина...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Денес е Младата Месечина во Бик, еве што ќе им предизвика на хороскопските знаци, а најмногу ќе ги погоди Рибите, Лавовите, Близнацит и Стрелците

Еспресо
Какво е влијанието на младата месечина на 30 мај врз хороскопските знаци? Сите ќе бидат под влијанието на Младата Месечина, но знаците кои најмногу ќе...