Ознака : бик

Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Кои хороскопски знаци уживаат во самоизолација?

Еспресо
Повеќето луѓе тешко ја поднесуваат самоизолацијата, која моментално ја доживуваме сите поради коронавирусот, меѓутоа има и такви за кои ова не претставува голем проблем. Во...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 22 март – Прочитајте каков ќе ви биде денешниот ден…

Еспресо
Овен Имате налет на позитивна енергија и ќе бидете многу пријатно изненадени кога до вас ќе пристигнат нови вести на деловниот план. Ако ви се...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 10 март – Овните да се чуваат од измами, Девиците ќе бидат нервозни и напнати

Еспресо
Овен Чувајте се од можни измами. Понекогаш сте премногу наивни во контактот со лицата кои најчесто зборуваат слатки нешта. Во љубовта сте романтични. Ве очекува...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Уживаат во животот, но сакаат да остават и нешто зад себе: Психолошки профил на хороскопските знаци – БИК

Слободен печат
Бикот е решителен, темелен и упорен. Како и останатите земјени знакови, рационален, внимателен и аналитичен, но не „ситничар“ како Девицата, ниту опседнат со кариерата како...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Хороскоп за 17 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Еспресо
Овен Положбата на планетите на вас делува поттикнувачки и вие ќе бидете подготвени да навлезете во некоја нова работа само под ваши услови. Вашите соработници...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Дневен хороскоп за 12.02.2020: Биковите можат да очекуваат финансиска добивка

Еспресо
ОВЕН Можно е да имате желба да ја менувате работата. Не сте задоволни од околностите во кои сега се наоѓате. Не ви се допаѓа ситуацијата...
Астро Ви Препорачуваме Хороскоп

Дневен хороскоп за 26.01.2020 – Погледнете што велат ѕвездите за вас!

Васко Спасоски
Овен Можете да очекувате генерално добар ден за работа. Пред вас е поволна атмосфера да решите некои работи. Опуштени сте и саканата личност знар дека...
Астро Хороскоп

Хороскоп за 17 јануари 2020: Девицата да обрне внимание на соништата

Еспресо
Овен Работа: Не треба да го повишувате тонот во односот со соработниците, туку да пронајдете ново компромисно решение. Љубов: Доколку партнерот нема разбирање за вашите...
Хороскоп

Хороскоп за четврток 12 декември – Овните ќе бидат во конфликт со желбите и можностите, Лавовите ќе имаат проблем со финансиите

Слободен печат
Овен Во конфликт сте со желбите и можностите. Треба да направите компромис и да се задоволите со она што го имате. Вашите фантазии за нешто...
Сцена Хороскоп

Хороскоп за 31 октомври 2019 – Овните ги очекуваат убави вести во љубовта, Стрелците со проблеми на работа

Igor
Овен Можете да се надевате на убави вести кога станува збор за работата. Ќе почувствувате големо олеснување. Во љубовта многу сте и посветени на саканата...