15.8 C
Скопје
17:18 - 27 февруари, 2024

Ознака : бик

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Голем годишен хороскоп за Бик, 2024: Година на големи пари, но и можни загуби, извонредни достигнувања во кариерата!

Еспресо
Во принцип, ѕвездите им ветуваат на Бикот спроведување на плановите. Сепак, патот нема да биде мазен. На претставниците на овој знак ќе им помогне интуицијата,...
АстроСлајдерХороскоп

Што сака секој хороскопски знак од животот?

Еспресо
Во астрологијата минатото често влијае на сегашноста, како и на нештата што ве прават среќни во животот. Ќе откриете дека сите ние имаме слични цели,...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Родителството и астрологијата: Јарецот е строг, а Ракот пречувствителен

Еспресо
Овен Овенот како родител е строг, но праведен. Генерално, напорно делува на детето, но тоа треба да го послуша бидејќи тој е секогаш во право....
АстроСлајдерХороскоп

Три знаци од зодијакот ќе ги прогонува лоша среќа во 2023 година: Сите ХАОСИ ќе им ги прави ретроградниот Меркур во Близнаци!

Еспресо
Астролозите предвидуваат дека три знаци од Зодијакот во 2023 година ќе имаат бројни проблеми. Еден од најголемите виновници ќе биде ретроградниот Марс во знакот Близнаци...
СветСлајдерСцена

Бик, карактеристики и тајни: целата вистина за овој хороскопскиот знак!

Еспресо
Ако сте родени помеѓу 21 април и 20 јуни припаѓате на знакот Бик. Бикот е хороскопски знак со друштвен и избалансиран темперамент. Но, тоа не...
АстроМала астро школаХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 20 мај: Овните во деловни конфликти, Биковите вознемирени, а Скорпиите исполнети со креативна енергија

Еспресо
Овен Доволно сте вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтни ситуации. Понекогаш причината треба да се исклучи разумот и да верувате на интуицијата. Слушајте...
АстроСлајдерХороскоп

Уживаат во животот, но сакаат да остават и нешто зад себе: Психолошки профил на хороскопскиот знак БИК

Еспресо
Бикот е решителен, темелен и упорен. Како и останатите земјени знакови, рационален, внимателен и аналитичен, но не „ситничар“ како Девицата, ниту опседнат со кариерата како...
АстроВи ПрепорачувамеМала астро школаХороскоп

Што ни подготвија ѕвездите за 9 мај: Биковите имаат можност за брза заработка, Близнаците ќе се вклучат во нова тимска работа, а Стрелците да најдат решение за заемите

М.Р.
Овен Знаете што треба да направите за некој да ви поверува, да бидете искрени и да му помогнете да најде работа за која е потребно...
АстроМала астро школаСлајдерХороскоп

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 21. АПРИЛ: Овните со лоша деловна проценка, Рибите погрешен избор на партнер, а Биковите во конфликт!

Еспресо
Овен Опседнати сте со погрешни идеи кои ве водат до лоша деловна проценка. Нема потреба премногу да се изложувате во непознати средини и во ризични...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Што ќе им донесе МЕРКУР ВО БИК на хороскопските знаци: Од ДЕНЕС – за да успеете – гледајте ги соговорниците право во очи!

Еспресо
Меркур во Бик е мудар, има практичен разум и нос за бизнис, а ќе престојува во соѕвездието Бик од денес (11.април) до крајот на април,...