2.8 C
Скопје
05:02 - 19 април, 2024

Три знаци од зодијакот ќе ги прогонува лоша среќа во 2023 година: Сите ХАОСИ ќе им ги прави ретроградниот Меркур во Близнаци!

Астролозите предвидуваат дека три знаци од Зодијакот во 2023 година ќе имаат бројни проблеми. Еден од најголемите виновници ќе биде ретроградниот Марс во знакот Близнаци до јуни 2023 година.

Овен 
Луѓето околу вас, очигледно, се ваши пријатели, но нема да можете да им верувајте повеќе. Во 2023 година ќе разберете дека можете сами да планирате и да се развивате, односно и ќе немате друг избор од тоа – да си верувате само себеси. Подгответе се за непредвидливи ситуациите кои нема да престанат да ве изненадуваат неповолно се до крајот на јуни. Сепак, позитивното во целата оваа „несреќа“ ќе биде тоа што ќе донесете важни одлуки и ќе почнете да се почитувате себеси!

Понекогаш ќе бидете многу проактивни и ќе го туркате вашиот пат, тоа лесно може да ве доведе во неволја, особено со луѓе кои штотуку сте ги запознале и кои не ве познаваат добро. Затоа, отворете четири очи!

Бик
Ѕвездите предвидуваат дека Бикот следната година ќе стане најдобрата верзија од себе. Но, на патот до ова ќе има многу деликатни ситуации и многу тешки одлуки. Во 2023 година ќе имате конфликт со луѓе кои сте ги сметале за сигурни и блиски. И тоа ќе ве боли! Ќе се чувствувате предадени.

„Можеби ќе ви треба помош од оние околу вас. Сепак, внимавајте да не ја побарате од „погрешните“ луѓе – тие може да го искористат вашиот момент на ранливост против вас“, велат астролозите.

Вага
Во 2023 година ќе прегледате некои аспекти од вашиот живот, ќе се промени вашиот светоглед. Астролозите предупредуваат дека следната година ве очекуваат предавство и измама. Така, ќе треба добро да размислите зошто се случува ова токму на вас и да ги извлечете вистинските заклучоци.

Ѕвездите ветуваат дека сè ќе биде подобро за Вагите во втората половина на 2023 година, но под услов да се збогуваат со токсичните луѓе кои ги влечат надолу.

Овие хороскопски знаци набрзо ги чека чудесно богатство: ЕВЕ кој нагло ќе се збогати во ноември!

Слични објави

„Црна“ низа денови: Два хороскопски знаци ќе имаат неволји во втората половина на април

еспресо

(Фото) Секси мама: Антониа Гиговска во провокативен фустан на моден настан во Хрватска

Еспресо

Саботажа: Џенан Лончаревиќ се сомнева дека жена му намерно го одовлекува разводот со врски

Еспресо

(Фото) Цеца покажа во каков луксуз го прослави првиот роденден внукот Крстан: Како во бајка

Еспресо

(Фото) Братот на Новак Ѓоковиќ и сопругата се најдоа среде бурата во Дубаи: Споделија морничави кадри

Еспресо

(Фото) Ова ли е Меган Маркл? Облечена во маица од 60 долари и речиси беш шминка

еспресо
Се вчитува....