16.8 C
Скопје
23:29 - 19 мај, 2024

Ознака : љубомора

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Овенот ќе направи да се сожалите, Близнаците ќе ви се насмеат: Како хороскопските знаци се однесуваат кога се љубоморни

Еспресо
Астролозите раскажаа како претставниците на секој хороскопски знак се однесуваат кога се љубоморни. Прочитајте за да дознаете какво однесување е типично за вашиот знак. Овен...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Животот ќе ви го направат пекол: Овие четири хороскопски знаци се ужасно љубоморни

Еспресо
Знаците на Зодијакот, кои се склони кон манифестации на љубомора, отсекогаш го привлекувале вниманието на астролозите и истражувачите на меѓучовечките односи, бидејќи тоа не е...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

Како да ја победите опсесивната љубомора?

Еспресо
Ако сметате дека вашата љубомора е опсесивна и ја загрозува иднината на врската, еве неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од тоа...
Астро

Ова се наљубоморните хороскопски знаци: Дали и вашиот е меѓу нив?

Еспресо
Љубомората е непријатно чувство познато како чест придружник на љубовта, а тоа произлегува токму од стравот од губење на најблиските. И додека малите дози на...
ЛајфстајлСекојдневие

Подобрете го психичкото здравје со овие совети: Ослободете се од непотребната загриженост, лагите и озборувањата

М.Р.
Запомнете, имате само еден живот и останува на вас да изберете дали да бидете среќни и исполнети или празни и несреќни. Ако сега сте помислиле...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) РИЈАНА И КЕНДАЛ ЏЕНЕР НЕ МОЖАТ ДА СЕ СМИСЛАТ: Погледнете какви „фаци“ прави Ријана за супермоделката

Еспресо
Нема позитивна енергија туку искри на омраза помеѓу пејачката Ријана и моделот Кендал Џенер. Така е барем според најновите шпекулации, но да се обидеме да...
АстроМала астро школа

НАЈЉУБОМОРНИТЕ ЗНАЦИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Дали сте меѓу нив?

М. Р.
Понекогаш се користат мали дози на љубомора за да се предизвика партнерот, но тоа е опасна игра со овие четири хороскопски знаци. Откриваме на кого...
АстроСлајдерХороскоп

ДАЛИ СТЕ ВИЕ МЕЃУ НИВ?: Ова се најљубоморните и најпосесивните хороскопски знаци

Еспресо
Постојат некои хороскопски знаци кои не се воопшто љубоморни, други пак, се многу љубоморни и посесивни, до тој степен што го прават животот невозможен за...
СветСлајдерСцена

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ Е ЉУБОМОРНА: Не дозволува млади стјуардеси на нејзините летови

Еспресо
  Џенифер Лопез важи за една од најубавите жени на светот, па и покрај тоа што наполни 52 години, оваа убавица привлекува воздишки кај многу...
Секојдневие

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Еспресо
Со Кристина Димитријевска отворено зборуваме за патот до успехот, пречките на него и што значи да се биде успешна жена во модниот свет. Освен што...