15.8 C
Скопје
16:53 - 27 февруари, 2024

Ознака : Весна Петрушевска

Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Среќен 60-ти роденден Џамбазов: Весна Бејби му посака да го жени оваа година

Еспресо
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов, денес го слави својот јубилеен 60-ти роденден.   View this post on Instagram   A post...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Весна Петрушевска за масакрот во белградското училиште: „Мојата ќерка беше булирана после траумата за која не беше виновна“

Еспресо
Страшниот масакр што вчера го зави Белград и целиот регион во црно по убиството на осумте ученици во основното училиште „Владислав Рибникар“ од страна на...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

„Го фатив бившиот во прељуба и ја потегнав за репот“: Урнебесен стенд ап настап на Весна Петрушевска во Скопје

Милица Џаровска
-Долго не сум била интимна“, е само една од речениците кои од срце ги насмејаа присутните во „Јавна соба“, на стенд ап настапот на Весна...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Весна Петрушевска за дојавите за бомби: „Марш бре сите, побарајте помош од странски служби“

Еспресо
Популарната македонска глумица Весна Петрушевска, се обрати на своите следбеници на социјалните мрежи со видео порака упатена до властите, а главната тема се актуелните дојави...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СЕЛФИ НА ДЕНОТ: Весна Петрушевска и Мина се фотографираа во…

М.Р.
Една од нашите најпознати актерки, Весна Петрушевска – Бејби на својот инстаграм профил објави прекрасна фотографија со својата ќерка Мина. Мина и Бејби на фотографијата...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) „Се прашувам ЗОШТО ТОЛКУ многу ПОСТИРАМ ЗА ТЕБЕ… ајде само дека ти е РОДЕНДЕН“: Весна Петрушевска доби оригинална честитка од ќерката Мина!

М.Р.
Во текот на вчерашнит ден инстаграм – профилот на нашата позната актерка Весна Петрушевска беше преплавен од бројни честитки по повод нејзиниот роденден. Бројни јавни...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ВЕСНА ПЕТРУШЕВСКА: Ако не умреше. Ако ми го вратеа животот. Каква вечност ќе се отвореше пред мене!

М.Р.
Пред четириесет дена нашата позната актерка Весна Петрушевска, го изгуби својот татко, а Мина и Кирил нивниот сакан дедо. Болката не стивнува за семејството Петрушевски...
UncategorizedВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

КОРИСНИ СОВЕТИ ЗА 2022 ОД ВЕСНА ПЕТРУШЕВСКА: Не верувајте им…

Еспресо
Познатата глумица Весна Петрушевска, сега актуелна со телевизиската емисија Агенда 21 која ја водат заедно со колегата Игор Џамбазов, на социјалната мрежа Фејсбук сподели корисни...
Наши ФациСлајдерСцена

ТАЖНА ВЕСТ: Почина таткото на Весна Петрушевска, актерката скршена од болка

Еспресо
Актерката Весна Петрушевска денес објави на социјалните мрежи дека почина нејзиниот татко Кирил. „Драги пријатели и роднини, утрово мојот најмил деди почина во 6:30 утринава. Ги...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) „СРЕЌНА 17КА МАМЕ“: Весна Петрушевска ѝ го честиташе роденденот на својата ќерка Мина

М.Р.
Весна Петрушевска, позната и под нејзиниот прекар „Бејби“ оваа недела имаше убава причина за славење. Неодамна нејзината ќерка Мина го прослави 17-тиот роденденот, а Весна...