19.8 C
Скопје
15:57 - 20 април, 2024

Ознака : актерка

Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

По тешката борба со ракот на 34-годишна возраст почина колумбиска мисица и актерка

Еспресо
Колумбиската актерка и модел, Алехандра Вилафање, почина по тешко боледување на 34-годишна возраст. Таа се бореше со ракот, а во мај објави дека започнува со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Потресна исповед на глумицата од „Тропни на мојата врата“: „Татко ми ме силуваше, не помнам колку пати бев хоспитализирана“

Еспресо
Убавата турска глумица Мелиса Донгел, најпозната по улогите во турските серии „Тропни на мојата врата“, „Наша приказна“ и „Елиф“ веќе на 22-годишна возраст стана една...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Среќен 90-ти роденден Џоан Колинс: Сè уште е убава, дотерана и енергична

Еспресо
Познатата британска актерка Џоан Колинс, најпозната по улогата на Алексис во серијата „Династија“, вчера го прослави својот 90-ти роденден.   View this post on Instagram...
СветСлајдерСцена

(Видео) Актерката од „Фелисити“ ја напушти удобноста на својот дом за да сними одличен политички трилер

еспресо
Кери Расел, незаборавната Фелисити ја игра главната улога во политичкиот трилер „Дипломат“ кој постигна голема гледаност на Нетфликс. Расел во еден разговор откри дека ја...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Почина сама во својот дом: Бранка Веселиновиќ утрово била пронајдена мртва, си замина најстарата глумица во светот

Еспресо
Актерката Бранка Веслиновиќ почина во својот дом, а утрово била пронајдена од медицинска сестра од геронтологија која се грижела за неа последните неколку години. Најстарата...
ЕспресоСлајдерСцена

Ја паметите беспрекорната Кристл од „Династија“ – Линда Еванс го прослави 80-от роденден

Еспресо
Американската актерка Линда Еванс денеска го прослави својот 80-ти роденден – живот исполнет со подеми и падови – на професионален план таа ги оствари речиси...
СлајдерСцена

Кимберли Херин пронајдена мртва во нејзиниот дом – остави печат во „Истерувачи на духови“

Еспресо
Поранешната Плејбој зајачица и актерка Кимберли Херин почина на 65-годишна возраст, јавуваат американските медиуми. Познатата актерка, која одигра забележителна улога во филмот „Ghostbusters“ („Истерувачи на...
СветСлајдерСцена

Која е Елизабет Дебицки, актерката која ја игра Дијана во петтата сезона на „Круна“: Статуална фигура (висока е 1,91 м), хипнотички поглед и неверојатна сличност со најтажната принцеза на светот!

Еспресо
Родена во Париз и израсната во Австралија, таа има неколку успешни филмови во своето резиме. Но, дефинитивната слава ѝ ја носи улогата на принцезата Дијана...
СветСлајдерСцена

Стрип во чест на славната Оливија Њутн-Џон

Еспресо
Студиото TidalWave Comics подготви стрип на 36 страници во чест на актерката и пејачка Оливија Њутн-Џон, која ќе остане запамтена по многу добри хитови и...
Слајдер

Силвија Стојановска на слобода, обвинителството не докажа дека е вмешана во шверц на кокаин

Еспресо
Ослободителна пресуда за актерката Силвија Стојановска, обвинета за транспорт на 700 килограми кокаин од Колумбија во Шпанија во повторениот судски процес, откако претходно Апелацискиот суд...