14:49 - 19 април, 2024

Ознака : Загреб

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Еве колку заработи Александра Пријовиќ по пет концерти во Загреб: Вртоглава сума!

Еспресо
Александра Пријовиќ со своите пет спектакуларни концерти ги сруши рекордите на Арена Загреб, а сега почнаа да кружат информации за цифрата што ја заработила. Околу...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Ужичко оро среде Загреб: Александра Пријовиќ ја обедини Југославија

Еспресо
Александра Пријовиќ синоќа го одржа третиот од вкупно петте закажани концерти во главниот град на Хрватска. Српската пејачка ја воодушеви публиката и со своето пеење...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цетински за Александра Пријовиќ: „Мора да имаме свој квалитетен одговор“

Еспресо
Тони Цетински се осврна на претстојните концерти на Александра Пријовиќ во Загреб. Да потсетиме, таа распродаде дури пет Арени, со што изненади голем дел од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Која е Александра Пријовиќ, ги прашуваат загрепчани: „Цеца ама во млади денови“, одговорите се хит

Еспресо
Српската пејачка Александра Пријовиќ ја заслужи титулата на една од најпопуларните поп-фолк ѕвезди на регионалната естрада откако целосно ги распродава концертите низ регионот. Младата ѕвезда...