Tag : фризура

Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Дали шокантната фризура на принцезата Шарлин е последица на нова кралска афера?

Еспресо
Познатата дизајнерка Коко Шанел изјави во една прилика дека жената која ја крати својата коса сака промена во животот. Изгледа дека тоа е точно кога...
Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Сопругата на принцот Алберт има нова фризура – Принцезата Шарлин избрчи дел од главата

Еспресо
Принцезата Шарлин, сопругата на принцот Алберт од Монако реши да го промени имиџот. Поточно, својата фризура, па направи навистина смели потези кога станува збор за...
Инспирација и совети Лајфстајл Слајдер

ВИДЕО: Феноменален трик – Правете го ова секоја ноќ пред спиење и ќе се будите со совршени локни!

Еспресо
Ќе се изненадите колку е лесно сами да си направите совршена фризура… Секоја жена сака совршена фризура, но ниту една дама не сака секојдневно да...
Слајдер Сцена

ФОТО: Девојките во светот полудеа, сите сакаат фризура како Џеј Ло!

Васко Спасоски
Цел свет зборува за настапот на Џеј Ло и Малума на  АМА наградите кој го одвлече целото внимание. Двајцата изгледаа прекрасно, а нивниот сценски настап...
Свет Слајдер Сцена

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Еспресо
Светски познатиот супермодел Синди Крафорд (54) на Инстаграм објави фотографија на која таа позира прекриена само со пешкир и препознатливата прекрасна насмевка на лицето. Синди...
Свет Слајдер Сцена

Сите ја сакаат новата фризура на Моника Белучи: Познатата актерка сега изгледа 10 години помлада! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најубавите актерки на сите времиња, Моника Белучи до пред некое време имаше долга коса, а потоа реши да направи голема промена и драстично...
Живот

Од 1986-та година исто се облекува и има иста фризура: Сега се одлучи да го промени тоа и погледнете како изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо
Нејзината ќерка ја наговорила таа малку да го промени имиџот… Кајла поради својата мајка Кети се јавила во американската ТВ емисија „The Rachel Ray Show”....
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

НОВА ФРИЗУРА – Карлеуша никогаш не изгледала поубаво (ФОТО)

Еспресо
Јелена Карлеуша им се пофали на фановите со новата фризура на Инстаграм. Пејачката во последно време често експериментира со косата, која досега и беше долга,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Џенифер Лопез ја извади периката – Фановите останаа без зборови (ФОТО)

Еспресо
Пејачката и актерка Џенифер Лопез вчера папараците ја уловиле како оди на тренинг, нешто што е нејзина секојдневна рутина, но овој пат имала малку поинаква...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Луна Џогани го промени изгледот, па некои од фановите велат дека копира позната пејачка!

Васко Спасоски
Луна Џогани (24) потполно го промени имиџот, а нејзината нова фризура и стајлинг, дефинитивно привлекоа големо внимание и лавина коментари. Џогани на својот Инстаграм објави...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian