Tag : боја

Свет Слајдер Сцена

ФОТО: Се мора да е во тон: Карди Би си ја бојадиса косата како бојата на новиот автомобил!

Васко Спасоски
Американската раперка Карди Би (28) ја бојадиса својата коса во зелена боја за да може да одговара со бојата на нејзиниот скапоцен зелен автомобил и...
Убавина

Вака треба да ја обоите косата доколку имате боб-фризура! (ФОТО)

Еспресо
Доколку сакате да ги споите најпопуларните прамени и најпопуларната должина на коса во една фризура – направете го тоа што порано. View this post on...
Инспирација и совети

Одличен крој, уште подобра боја: Меланија Трамп ја заврши посетата на Индија во голем стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп им одржа уште една модна лекција на сите… Меланија Трамп успеа повторно да ги воодушеви сите со своето последно појавување. Со ова појавување...
Живот

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Еспресо
Ако сакате долната облека да ви биде во виолетова, зелена или небесносина боја, тогаш тоа значи дека сте полни со љубов и сте секогаш оптимистични....
Инспирација и совети

Актерката ужива да го менува својот изглед! Ќе ве воодушеви новата боја на косата на Мила Кунис! (ФОТО)

Еспресо
Мила Кунис остана доследна на темните тонови на косата, кои според мислењето на многумина најдобро ѝ прилегаат, но сепак на едно случување се појави со...
Инспирација и совети

Модно изненадување за почеток на годината: Необична боја која одеднаш започнаа сите да ја носат (ФОТО)

Еспресо
Откако изминатата есен ја одбележа зелената боја во апсолутно сите нијанси, се чини дека модниот свет продолжил да црпи инспирација директно од природата. Модните познавачи...
Uncategorized

Класична и префинета: Оваа боја ќе владее со модниот свет во 2020 година! (ФОТО)

Слободен печат
Pantone – институтот за боја ја прогласи за боја која во 2020 година ќе владее во дизајните, ентериерот и мода. Институтот најавува дека во 2020...
Сцена

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Igor
Војвотката од Кембриџ одлучила да ги замени монотоните комбинации со оние малку повесели. 37-годишната Кејт Мидлтон и овојпат изгледала одлично како и секогаш, но наместо...
Живот

Мода: Носете црвено како Карлеуша (ФОТО)

Igor
Една од најатрактивните Србинки секако е Јелена Карлеуша. Со својот заносен изглед пејачката секојдневно привлекува внимание, а нејзините модни комбинациии често не оставаат без здив....
Живот

Сите жени од стил сега носат облека во оваа боја! (ФОТО)

Igor
Модата генерално ја избегнува, но сега се најде во прв план… Бојата на фстаците, ментолот, длабока и помалку мрачна или сепак интензива и силна, која...