Ознака : Исус

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Сека Алексиќ на социјалната мрежа Инстаграм објави дека родила уште еден син по име Јован. Гордата мајка веднаш објавила слики од своето новороденче на...
Uncategorized

Зошто токму јајцето е симбол на Велигден – ова треба да го знаат сите христијани

Igor
Вапсувањето јајца за Велигден има своја симболика која не смее да ја заборавиме. Целосната приказна се заснова и на самиот концепт на празникот – новиот...