Author : Еспресо

0 Posts - 19 Comments
Ви Препорачуваме Жена Инспирација Слајдер

Црно-бел предизвик на социјалните мрежи против родово базираното насилство

Еспресо
Идејата зад црно-белите фотографии е акцентирање на страшниот факт дека родово базираното насилство и неговата најекстремна форма фемицидот е присутен насекаде околу нас и секоја...
Слајдер Хороскоп

Од 5 до 14 август овие три хороскопски знаци конечно ќе доживеат филмска љубовна авантура!

Еспресо
Астролозите предвидуваат филмска љубовна авантура за овие три знаци и тоа до средината на август. Токму оваа љубов ќе ги наполни со позитивна енергија. Ќе...
Свет Слајдер Сцена

Раперка починала по зголемување на задникот, докторот со шокантна изјава: Умре зашто мораше да умре!

Еспресо
Фернанда Родригез, 43-годишната раперка од Бразил, починала од последиците на операцијата за зголемување на задникот. Сега се истражува дали нејзината смрт е докторска грешка или...
Жена Инспирација Слајдер

Штом ја носела Кејт Мидлтон, сите сакаат да ја имаат: Светот полуде по маската од 15 фунти

Еспресо
Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, ја посети хуманитарната организација „Бејби банк“ во Шефилд, која им помага на загрозените мајки. Емотивната Кејт се разнежнила од приказните...
Балкан Слајдер Сцена

Семејството на Дујмиќ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Еспресо
Вчера почина фронтменот на „Нови фосили“, Рајко Дујмиќ, од последиците од тешката сообраќајна незгода што ја доживеа пред неколку дена. Неговото семејство во најтешките моменти...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Пред 58 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Животот и смрт покриени со велот на мистеријата

Еспресо
На 5 август 1962 година Мерилин Монро е пронајдена мртва. Нејзиниот погреб, на 8 август на гробиштата во Меморијалниот парк Вилиџ Вествуд, бил приватен, а...
Ви Препорачуваме Дома Слајдер Сцена

Каролина Гочева ужива на Пелистер: Ден исполнет со убавина

Еспресо
Каролина Гочева ретко открива детали за приватниот живот, а нејзините фанови се пресреќни кога ќе објави фотографија на социјалните мрежи. Таа сега објави неколку фотографии...
Слајдер Хороскоп

Хороскоп за 5 август: Стрелци се заинтересирани за врска без обврски, Рибите расположени за флерт

Еспресо
Овен Денес ќе настојувате да дофрлате саркастични коментари, па внимавајте да не повредите некого. Обидете се денот да го поминете во релаксација и уживајте во...
Балкан Слајдер Сцена

Ќерката на Карлеуша не тргна по нејзините стапки: Малата Ника тренира фудбал (ФОТО)

Еспресо
Помалата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, Ника Тошиќ, тргнала по стапките на татко и и почнала да тренира фудбал. По враќањето од летувањето...
Балкан Слајдер Сцена

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Еспресо
Ана Сасо, поранешна Мис на Југославија, и добро позната по една од првите реклами за сокот „Јупи“ денес има 57 години и тоа е само...