34.8 C
Скопје
19:56 - 15 јули, 2024

Ознака : витамин А

СекојдневиеСлајдер

Доколку имате проблеми со видот јадете храна богата со витамин А

Еспресо
Доколку имате проблеми поврзани со очите, намален вид, болки во коските или во мускулите, задолжително почнете да консумирате овошја и зеленчуци во чиј состав има...
ЗдравјеИнтервјуСлајдер

ДАЛИ ВИТАМИНОТ А Е РЕШЕНИЕТО: Губење на чувството за мирис поради коронавирус може да трае со месеци

И. Т.
Витаминот А  може да го третира губењето или променетото чувство за мирис кај некои луѓе кои го прележале вирусот ковид-19, посочуваат британските научници. „Сакаме да...
Секојдневие

Одморете ги очите – Наполнете го телото со витамин А

Еспресо
Луѓето кои постојано се пред компјутерите може да си ги „потрошат” очите. Интензивната изложеност на екранот бара солидно ниво на витамин А во организмот. Кога...
Здрави навики

ВЕ МАЧАТ СТРИИ: Како да ги направите помалку видливи?

Igor
За жал, факт е дека стриите нема да исчезнат, но можеме сосема ефикасно да ги направиме што помалку видливи, па дури и невидливи, односно изедначени...