16.8 C
Скопје
02:39 - 26 мај, 2024

Ознака : кожа

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Супермоделот Кристи Бринкли се соочува со рак на кожа: „Користете заштитен фактор за сонце“

еспресо
Супермоделот Кристи Бринкли, која неодамна наполни 70 години, на Инстаграм откри дека ѝ бил дијагностициран рак на кожата и дека била оперирана. Манекенката од „Спортс...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Јелена Карлеуша шета торба од телешка кожа, а се декларира како заштитничка на животни и веганка: Бундите останаа неспалени

Еспресо
Пејачката со години истакнува дека не консумира храна од животинско потекло и не носи облека и обувки од вистинска кожа.   View this post on...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Сигурни на сонце: Заштитен фактор за сончање според типот на кожата

Еспресо
Во текот на првите три-четири дена на изложување на сонце треба да се употребува повисок заштитен фактор според типот на кожата, а потоа заштитниот фактор...
СветСлајдерСцена

КАКО МЕРИЛИН МОНРО ЈА НЕГУВАЛА СВОЈАТА КОЖА: Евтина козметика за кожа со бисерен сјај и свилена на допир!

М.Р.
Актерката Мерилин Монро е една од најпрепознатливите русокоси на сите времиња, имала тајни поради кои секогаш изгледала безпрекорно и трикови со кои постигнувала нејзината кожа секогаш да биде мазна...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗДРАВИ МАСТИ ЗА СЈАЈНО ЛИЦЕ: 7 намирници кои ја хранат кожата

jasmina.kantardzieva
Храната богата со здрави масти како што се бадемите, авокадото и сончогледот помага во хидратацијата на кожата и го спречува оксидативниот стрес и предвременото стареење....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗА ЗДРАВА И БЛЕСКАВА КОЖА ПОТРЕБНО Е МАЛКУ… ЈОГУРТ: Отворете го фрижидерот и направете ја најдобрата маска за лице

М.Р.
Не е секогаш правило дека само скапата козметика гарантира мазна и сјајна кожа на лицето. Честопати, намирниците од кујната можат лесно и многу ефикасно да...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

СТРЕСОТ ВЛИЈАЕ И НА ВАШАТА КОЖА: Го менува тенот, активира акни, егземи

И. Т.
Нивото на стрес директно влијае на тенот на кожата, активира акни, егзема и слично… Според експертите од „The ​​Beauty Chef“, луѓето кои се под стрес...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДАЛИ ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ГРЕШКА: Зошто не треба да го миете лицето под туш

И. Т.
Одржувањето соодветна рутина за нега на кожата може да биде доста напорно, а друго на што треба да обрнете внимание е миењето на лицето додека...
ЗдравјеИнтервјуСлајдер

Д-р Галина Наќеска, специјалист дерматовенеролог: Акните ја напаѓаат и самодовербата на тинејџерот

Еспресо
Во најголем број случаи, главниот проблем што го создаваат акните е од психолошка природа, а се одразува на намалена самодоверба и депресија. Едни од најчестите...
Здрави навики

Негувајте се за време на празниците – Зимска маска од портокал за здрава и блескава кожа

Еспресо
Се што ви е потребнo за најдобра нега на кожата се наоѓа во вашата кујна, а бидејќи новогодишните и божиќните празници речиси сите ќе ги...