11.8 C
Скопје
19:19 - 20 април, 2024

Ознака : здрави

Дестинации и ДегустацииСлајдерХрана

Протеински колачиња од путер од кикиритки

Еспресо
Слатко задоволство за љубителите на путерот од кикиритки и секако, на здравата исхрана. Само за 20 минути ќе бидат готови овие колачиња за кои ви...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Од кујната на Теа рецепт за здрави енергетски бомбици – само 5 состојки, а готови за 5 минути!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗДРАВИ МАСТИ ЗА СЈАЈНО ЛИЦЕ: 7 намирници кои ја хранат кожата

jasmina.kantardzieva
Храната богата со здрави масти како што се бадемите, авокадото и сончогледот помага во хидратацијата на кожата и го спречува оксидативниот стрес и предвременото стареење....
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ-УБИЈЦИ НА ГЛАДОТ: Топ 12 нутритивни кралици кои долго ќе ве држат сити

Еспресо
Киселите краставички, јаткастите плодови, јаболката се само еден дел од видовите храна после која нема да посакате друга храна и ситоста ќе трае подолго од...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ МАФИНИ ОД ПАЛЕНТА СО СПАНАЌ: Рецепт во кој здравото е синоним за вкусно!

Еспресо
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Љубовта за готвењето...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТ) МЕЛЕМ ОД ВКУСОВИ: Андријана и Ана се кралици за здрави оброци, а со вас споделуваат и „бомба“ рецепт!

Ј.К.Д
Две девојки, Андријана и Ана, одлучиле да се посветат на здравата храна, а нивната фитнес приказна започнува во „карантискиот“ период кога ја увиделе неминовноста на...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ЕНЕРГЕТСКИ ЧОКО-КОКОС БОМБИЦИ: Благо поради кое нема да чувствувате вина!

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви од...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ НАПРАВИ ЗДРАВИ ЧОКОЛАДНИ БАНАНА БОМБИЦИ: Брзи, едноставни и многу заситуваат

Еспресо
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НЕ ДЕБЕЛЕАТ СИТЕ ЈАГЛЕНОХИДРАТИ: Овие нема да му наштетат на вашиот струк

Ј.К.Д
Јагленохидратите ги следи лош глас за најголеми непријатели на струкот. Но деталните истражувања покажуваат дека не сите јагленохидрати дебелеат. Па, доколку сте загрижени за добрата...
Дестинации и Дегустации

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor
Луѓето на работа поминуваат половина од својот ден. За време на работа грицкаме се што ќе ни дојде при рака, а во комбинација со седењето,...