Tag : авокадо

Кујна

БЕЗ МАНА СО АНА – Чоколадни пудинг топчиња со авокадо (ВИДЕО)

Igor
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Сцена Убавина

Останете подолго млади со овие четири намирници

Igor
Авокадото е богато со влакна, калиум, витамините Е и Б и фолна киселина, па така му помага на крвниот систем, ја стимулира работата на мозокот...
Здравје

Десет алкални намирници за здравје на целото тело

Igor
Алкалната исхрана е една од најздравите, особено кога во телото постојат бактериски инфекции кои треба да се излечат. Поборник за ваква исхрана е и моделот...
Сцена Убавина

Јапонска маска за лице: Изгледајте и до 10 години помладо

Igor
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Сцена Убавина

Маска од авокадо која и го враќа животот на уништената коса

Igor
Сте се запрашале како и со што да го подобрите изгледот на вашата коса? Без грижи, не ви се потребни скапи третмани, доволна е и...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian