Ознака : употреба

Сцена

Малку луѓе ја знаат оваа тајна: Еве за што служи овој мал детаљ на вашата јакна (ФОТО)

Igor
Сигорно сте забележиле дека на повеќето ваши јакни, палта и капути постои една лента и копче на рамената. Можеби сте помислиле дека е тоа уште...
Секојдневие

Ѓумбирот и слабеењето, еве како ги топи мастите

Igor
Ѓумбирот е препорачлив во секоја диета, значително помага за намалување на телесната тежина, делува како уништувач на масните наслаги, но сепак тоа не е волшебно...
Секојдневие

Се за НОВИОТ ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ кој засекогаш ќе го ИСФРЛИ БОТОКСОТ ОД УПОТРЕБА

Igor
Инекциите од ботокс и филери за лекување на брчките наскоро би можеле да станат минато. Услов е новиот третман кој е тестиран на глувци и...
Гастро марифети

Иако е здраво, некогаш НЕ ТРЕБА да користите маслиново масло

Igor
Маслиновото масло се спомнува како најздрав избор кога се во прашање маслата, но и ги прави повкусни сите јадења во кои е додадено. Сепак, постојат...
Здрави навики

Едноставен лек за проширени вени

Igor
Проблемот со проширени вени, жените некогаш го решавале со смеса која ја правеле сами. Таа е едноставна за подготовка и евтина, а состојките ви се...
Гастро марифети

Дали е штетен белиот ориз?

Igor
Некој одамна покренал гласини дека белиот ориз е штетен, а дека кафениот или интегрален ориз е здрав. Не е познато точно од каде потекнуваат овие...
Здрави навики

Останете подолго млади со овие четири намирници

Igor
Авокадото е богато со влакна, калиум, витамините Е и Б и фолна киселина, па така му помага на крвниот систем, ја стимулира работата на мозокот...