30.8 C
Скопје
14:08 - 10 август, 2022

Ознака : исхрана

Свет Слајдер Сцена

(Видео) Џорџина Родригез (пак) покажа колку е згодна, во танга и на високи штикли: Но, на што се должи нејзиниот изглед?

Еспресо
Џорџина Родригез е вистинска убавица позната на сите по тоа што е девојка на Кристијано Роналдо. Има фигура која го одзема здивот, а новото видео...
Здрави навики Здравје Слајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Еспресо
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
Здравје Истражувања Слајдер

Како да се храните според крвната група, за да бидете и здрави и витки

Еспресо
Сите наши предци припаѓале на крвната група нулта, живееле во ограничен простор за живеење, јадејќи иста храна, така што никакви промени не биле неопходни. Со...
Здрави навики Здравје

Фит на плажа со липосукциска диета: Како да трошите масти, а да добивате енергија!

Ј.К.Д
Протоколот за слабеење со липосукциска исхрана се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“...
Ви Препорачуваме Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

„Ослабев 60 килограми и животот сосема ми се промени“:Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица открива сè за липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Липосукциската исхрана е одлично сценарио секогаш со среќен крај, вели познатиот режисер Пјер Жалица, кој „симнал“ неверојатни 60 килограми. Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица („Мостар...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Се губи масното ткиво, а не водата и мускулната маса: Еве зошто сите „полудеа“ по липосукциската исхрана

Ј.К.Д
На најголемата светска медицинска енциклопедија „PubMed“ ги најдовме резултатите од клиничкото испитување каде што пациентите изгубиле 5 до 11 килограми за 14 дена, односно 8...
Здрави навики Здравје Сцена

Ѕвездата на „Гранд“ Исак Шабановиќ: „За месец и пол ослабев 20 килограми, а јадев дури и ќебапчиња!“

Ј.К.Д
Исак Шабановиќ преку ноќ стана ѕвезда откако го покажа својот неверојатен вокал и харизма во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. А откако стана популарен не...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

(Фото) Колинда Грабар-Китаровиќ ја изваја својата фигура и се подмлади, ние ви откриваме како

Еспресо
Поранешната прва дама на хрватската политичка сцена Колинда Грабар-Китаровиќ ја доведе линијата до совршенство. Сите кои се запознаени со политиката во регионот знаат дека поранешната...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Откриена исхраната на Меган Маркл: Секој ден ИСТ РУЧЕК, ситни исклучоци за викенд, еве ја целата листа на намирници!

Еспресо
Повторно на Интернет и во странските медиуми во фокус се навиките во исхраната на членовите на семејството Виндзор а, особено, на Меган Маркл. Се тврди...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ШАРЛИН ОД МОНАКО тежи само 50 кг: Се храни со сламка, изобличена е во лицето?!

Еспресо
Шарлин од Монако ослабнала видливо. Принцезата со својата здравствена состојба веќе подолг период ги загрижува најблиските, прво поради сериозната инфекција на носот, грлото и ушите...