23.8 C
Скопје
11:40 - 2 јуни, 2023

Ознака : исхрана

Здрави навики Здравје Слајдер

Липосукциска исхрана – современ пристап на здраво и брзо слабеење: Диетотерапија со резултати во првите 24 часа

На современиот човек му треба мотивација, а липосукциската исхрана дава резултати во првите 24 часа, и тоа на вистинските места. За само 14 дена може...
Здрави навики Здравје Слајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) Липосукциската исхрана е хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе пет килограми за само десет дена

Ј.К.Д
По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите што веќе ги докажаа брзите резултати на топење на...
Uncategorized Здрави навики Здравје Слајдер

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Ј.К.Д.
Сигурно сте слушнале дека многумина од познатите личности ослабеле со помош на липосукциската исхрана, па можеби се прашувате како им успеа. Јасно е дека класичните...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Свет Слајдер Сцена Храна

Тајната на долговечноста на Елизабета Втора – страст кон домашен џем и коктел „Опера“

Еспресо
Тајната на долговечноста лежи во исхраната. Но, што јадеше и пиеше Нејзиното Височество Елизабета Втора? Многумина се прашуваа во што беше тајната на нејзината долговечност и...
Свет Слајдер Сцена

(Видео) Џорџина Родригез (пак) покажа колку е згодна, во танга и на високи штикли: Но, на што се должи нејзиниот изглед?

Еспресо
Џорџина Родригез е вистинска убавица позната на сите по тоа што е девојка на Кристијано Роналдо. Има фигура која го одзема здивот, а новото видео...
Здрави навики Здравје Слајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Еспресо
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
Здравје Истражувања Слајдер

Како да се храните според крвната група, за да бидете и здрави и витки

Еспресо
Сите наши предци припаѓале на крвната група нулта, живееле во ограничен простор за живеење, јадејќи иста храна, така што никакви промени не биле неопходни. Со...
Здрави навики Здравје

Фит на плажа со липосукциска диета: Како да трошите масти, а да добивате енергија!

Ј.К.Д
Протоколот за слабеење со липосукциска исхрана се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“...
Ви Препорачуваме Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

„Ослабев 60 килограми и животот сосема ми се промени“:Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица открива сè за липосукциската исхрана

Ј.К.Д
Липосукциската исхрана е одлично сценарио секогаш со среќен крај, вели познатиот режисер Пјер Жалица, кој „симнал“ неверојатни 60 килограми. Популарниот сараевски режисер Пјер Жалица („Мостар...