10.8 C
Скопје
19:35 - 20 април, 2024

Ознака : здрава храна

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НОВ ПРОИЗВОД ГО ОСВОЈУВА СВЕТОТ: Млеко од компир, можете да го направите и сами

И. Т.
Веќе сме навикнати на различни видови млеко, без разлика дали станува збор за млеко од соја, бадем, кокос или старите добри крави, кози… Меѓутоа, неодамна...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТ) НАТАША НИ НАПРАВИ ПРЕВКУСНИ МАФИНИ БЕЗ БРАШНО: Совршени за појадок, ужинка, вечера, излет…

И. Т.
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Оваа врвна креативка...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

(РЕЦЕПТ) Наташа ни направи здрав десерт без брашно и шеќер: Уживајте без грижа на совест

И. Т.
На голема радост на сите вас – почнавме уште една прекрасна соработка со готвачка за која готвењето е уметност – Наташа Мустафа. Оваа врвна креативка...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Не одложувајте, промената во исхраната почнува од денес!

Кристина Апостолова
За некои од најчестите парадокси со исхраната, зошто секому му е потребен индивидуален план на исхрана и зошто промената во прехранбените навики треба да започне...
Дестинации и Дегустации

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Igor
Сигурно веќе сте забележале дека одредени видови храна ве прават посреќни додека ги јадете. За жал, тие намирници не се секогаш најздравиот избор. Всушност, парчето...
Дестинации и Дегустации

Мери Петреска „стопи“ 36 килограми готвејќи здраво, сега 3 рецепти споделува со вас!

Igor
Откако „стопила“ 36 килограми за две години, хранејќи се според принципот на липосукциската исхрана, згодницата Мери Петреска готви исклучително само здрави јадења. Мери има прилично...
Дестинации и Дегустации

Еве зошто не треба да ги фрламе семките од лубеница

Igor
Сите ги фрламе семките од лубеница, а тие многу помагаат. Намалуваат надуеност со влакната кои ги имаат во себе. Содржат доста калиум и намалуваат отоци....