22.8 C
Скопје
17:36 - 30 мај, 2024

Ознака : танга

БалканСлајдерСцена

(Фото) Јована Јеремиќ позира во танга: „Почна да покажува сè повеќе“

Еспресо
Српската водителка Јована Јеремиќ, која кариерата ја започна на телевизија Хепи, веќе извесно време го привлекува вниманието не само на гледачите во Србија, туку и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Теа Таировиќ доаѓа во Битола: Со танга како оваа од последниот настап?

Еспресо
Пејачката Теа Таировиќ настапи во локал во Врањачка бања, а летната турнеја ја продолжува низ регионот. На 21 јули ќе биде гостинка на Битола каде...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Џорџина Родригез сподели нови фотографии од одмор: Уживање во танга

Еспресо
Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез на својот Инстаграм профил сподели нови фотографии од одмор за своите над 50 милиони следбеници. Манекенката која е родена...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Теодора Џехверовиќ во танга игра кошарка: Ах, каква глетка! „Кој сака еден на еден?“

Еспресо
Атрактивната пејачка Теодора Џехверовиќ зад себе има неуспешна врска со кошаркар, но јасно е дека колапсот на љубовта не ѝ ја згасна страста кон овој...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Теодора Џехверовиќ се избламира: Со танга прави акробации на сцена, ама нешто не оди…

Еспресо
Теодора Џехверовиќ настапи на годинешниот „Music Week Festival“ каде премиерно изведе две нови песни. Обожавателите беа воодушевени од нејзиниот стајлинг и од тоа што го...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите на Џорџина во танга ги налутија Арапите, му порачаа на Роналдо: „Треба да барате прошка од Алах“

Еспресо
Џорџина Родригез, избраничката на Кристијано Роналдо, редовно привлекува внимание на социјалните мрежи. Нејзиниот живот драстично се промени откако го запозна Роналдо и сега живее на...
БалканСцена

(Фото) Инстаграм гори: Карлеуша во танга од 1.500 евра го покажа вајаното тело

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша предизвика општа врева со својот изглед, голотија и оскуден аутфит. Ама и со своето згодно тело. Покрај тоа што секогаш е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоКолумниСлајдер

Колумна на Горан Величковски: Глупо е да се носи танга на планина

Горан Величковски
На времето имаше драмска претстава „Вагинални монолози“. Овој текст слободно може да се нарече „Курајберски дијалози“. 1. Не можам да се изначудам колку сме чудни...
СветСлајдерСцена

(Видео) Џорџина Родригез (пак) покажа колку е згодна, во танга и на високи штикли: Но, на што се должи нејзиниот изглед?

Еспресо
Џорџина Родригез е вистинска убавица позната на сите по тоа што е девојка на Кристијано Роналдо. Има фигура која го одзема здивот, а новото видео...
ЛокумчеНаши ФациСцена

Емилија Розман ја отвори летната сезона по танга: Манекенката ужива под јунското сонце

М.Р.
Познатата убавица постојана го привлекува вниманието на јавноста со нејзината ексцентричност, харизма, искреност, но и хуманост. Пошироката јавност ја знае по бројните модни ангажмани, а...