34.8 C
Скопје
15:52 - 24 јуни, 2024

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице.

Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен метод како што е липосукцијата, но размислете подобро! Сепак, ваквите интервенции со себе носат одредени ризици, а третманот може да чини од илјада до неколку илјади евра, во зависност од бројот на местата кои се корегираат. Липосукциската исхрана, односно неинвазивната липосукција, ќе ви помогне да го моделирате вашето тело, и тоа без нож.

Централен оброк е вечерата во термин од 18 до 20 часот. Вечерата е богата со протеини, месо, риба, и зеленчук, а липо-рецептите се бројни и превкусни!

Еве ги 10-те факти кои одат во полза на липосукциската исхрана за брзо и ефикасно слабеење:

  1. Липосукциската диета, односно исхрана, е нов, револуционерен начин за отстранување на масните наслаги. Станува збор за посебен протокол за слабеење, специјално дизајниран за стратешко губење на мастите на одредени (најкритични) места на телото.
  2. Предноста на липосукциската исхрана е во конкретното намалување на процентот на масти, а не – како што е случај со другите диети – на губење на вода или, уште полошо, на мускулна маса.
  3. Липосукциската исхрана е повеќе од диета, таа е диетотерапија, која на здрав, брз и ефикасен начин дава трајни резултати. За само две недели се губат 7 до 10 отсто од почетната телесна тежина, со значајно намалување на обемот во критичните зони.
  4. Диетотерапискиот третман за слабеење функционира на принципот на метаболичко претворање на мастите во енергија. Односно, им овозможува на лицата кои имаат проблеми со прекумерна акумулација на масно ткиво, да го „натераат“ телото, преку активација на метаболизмот на мастите, да се храни со сопствените масни резерви.
  5. Протоколот на лиспосукциска исхрана вклучува и одредени додатоци во исхраната, кои содржат специјални есенцијални аминокиселини што го регулираат целиот процес на слабеење. Протеините се раствораат во вода и се пијат на растојание од четири часа, три пати во текот на денот. Тие имаат млечен вкус, слатки се, со што се дестимулираат центрите во мозокот кои ја будат желбата за слатко. Аминокиселините се во капсули и со секоја ќесичка се земаат по две капсули. Аминокиселините делуваат на засилено искористување на мастите за добивање на енергија – се зголемува ослободувањето на масни киселини, се намалува искористувањето на гликозата и се зголемува синтезата на гликоген во клетките, а последица на тоа е брзото слабеење.
  6. Централен оброк е вечерата во термин од 18 до 20 часот. Вечерата е богата со протеини (месо, риба) и зеленчук, а липо-рецептите се бројни и превкусни!
  7. Протоколот за слабеење содржи исклучително природни компоненти, меѓу кои – диеталните влакна на билката коњак глукоманан (konjac glukomannan), чија ефикасност за слабеење е потврдена од Европската агенција за сигурност на храната.
  8. Липосукциската исхрана ги задоволува сите препораки и стандарди за нутритивни и енергетски потреби на организмот според Европската агенција за сигурност на храната. Помошните средства за слабеење се произведуваат во Германија, според високи фармаколошки стандарди, а фабриката на „Интернешнал хелт“ (International Health) е членка на GFE (Меѓународното здружение за нутритивни истражувања).
  9. Протоколот е сосема сигурен и безбеден за здравјето! Во текот на третманот не се чувствува глад, нема пад на шеќерот и на енергијата, се чувствуваме одлично, а килограмите се губат брзо, со што сме дополнително мотивирани да продолжиме понатаму. Првите резултати се видливи веќе по 72 часа.ж
  10. Не сте сами! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Затоа многу е важно да се консултирате со лекар од „Интернешнал хелт“, кој ќе ја одреди должината на протоколот за слабеење според вашите потреби (10, 14 или 21 ден). Кога ќе се одреди должината на вашиот циклус, ќе добиете план на исхрана што ќе го практикувате, како и додатоци во исхраната.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Фото-Аверел

Комерцијален текст.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....