18.8 C
Скопје
15:05 - 20 април, 2024

Ознака : слабеење

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Викторија Лоба искрено за нејзиното липо-искуство за слабеење: Барав конкретни резултати во тесен временски период, а добив и повеќе од тоа!

Ј.К.Д
Веројатно, веднаш ќе помислите дека на уметницата Викторија Лоба, која важи за една од најубавите во Македонија, и во регионот, воопшто не ѝ треба никаква диета,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Опра Винфри никогаш не изгледала подобро: Откри како ги изгубила килограмите

Еспресо
Опра Винфри оваа среда ја покажа својата витка фигура на ревијата на Луј Витон, организиран во Италија, а кога се појави, многумина мораа да погледнат...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Преубави ова лето: Два хороскопски знаци ќе ослабнат и ќе се разубават до крајот на јуни

Еспресо
Астролозите во соработка со тароозите ги именувааа знаците на Зодијакот, чии претставници наскоро ќе ослабат, ќе бидат вити и згодни за ова лето. Остануваат уште...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Откриен најефикасен лек за слабеење: И за губење килограми треба да се биде богат

Еспресо
Доколку ФДА ја потврди ефикасноста на лекот, „фер“ цена за тирзепатид може да биде околу 13.000 долари годишно или околу 1.100 долари месечно. Лекот за...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Диетотерапија со резултати во првите 24 часа: Здрав протокол за слабеење достапен (и) во Македонија!

На современиот човек му треба мотивација, а липосукциската исхрана дава резултати во првите 24 часа, и тоа на вистинските места. За само 14 дена може...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

(ФОТО) Липосукциската исхрана е хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе пет килограми за само десет дена

Ј.К.Д
По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите што веќе ги докажаа брзите резултати на топење на...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Липосукциска исхрана – протокол за слабеење со загарантирани резултати: Моќта на суплементите „Липо алфа“ и „Липо бета“

Ј.К.Д
Протоколот за слабеење се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“ и трае 14...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Кое е нај­ло­шото вре­ме за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Еспресо
Иа­ко нај­важ­на ра­бо­та е сос­та­вот на хра­на­та што ја ја­деме, се­пак без ис­клу­чок е ва­жен и пе­ри­о­дот од де­нот во кој ја вне­су­ва­ме хра­ната, се...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Илон Маск се пофали дека ослабел 9 килограми по летните фотографиите со стомак на јахта: „Бев во врвна нездрава форма“

Еспресо
Илон Маск призна дека откако во средината на јули беше исмеан поради топлес фотографијата на јахта на која се гледа дека не е во најдобра...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЛИПО – протокол за слабеење без да чувствувате глад! „Стопете“ се за само 10 дена, а еве дел од менито

Еспресо
Секој што почнува диета, редовно си ги поставува прашањата: дали ќе чувствувам глад, дали исхраната ќе стане еднолична, здодевна, дали ќе јадам сирови, блуткави, невкусни...