-3.2 C
Скопје
00:04 - 9 февруари, 2023

Ознака : слабеење

Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Откриен најефикасен лек за слабеење: И за губење килограми треба да се биде богат

Еспресо
Доколку ФДА ја потврди ефикасноста на лекот, „фер“ цена за тирзепатид може да биде околу 13.000 долари годишно или околу 1.100 долари месечно. Лекот за...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

Диетотерапија со резултати во првите 24 часа: Здрав протокол за слабеење достапен (и) во Македонија!

На современиот човек му треба мотивација, а липосукциската исхрана дава резултати во првите 24 часа, и тоа на вистинските места. За само 14 дена може...
Здрави навики Здравје Слајдер

(ФОТО) Липосукциската исхрана е хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе пет килограми за само десет дена

Ј.К.Д
По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите што веќе ги докажаа брзите резултати на топење на...
Здрави навики Здравје Слајдер

Липосукциска исхрана – протокол за слабеење со загарантирани резултати: Моќта на суплементите „Липо алфа“ и „Липо бета“

Ј.К.Д
Протоколот за слабеење се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“ и трае 14...
Uncategorized Здрави навики Здравје Слајдер

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Ј.К.Д.
Сигурно сте слушнале дека многумина од познатите личности ослабеле со помош на липосукциската исхрана, па можеби се прашувате како им успеа. Јасно е дека класичните...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Кое е нај­ло­шото вре­ме за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Еспресо
Иа­ко нај­важ­на ра­бо­та е сос­та­вот на хра­на­та што ја ја­деме, се­пак без ис­клу­чок е ва­жен и пе­ри­о­дот од де­нот во кој ја вне­су­ва­ме хра­ната, се...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Илон Маск се пофали дека ослабел 9 килограми по летните фотографиите со стомак на јахта: „Бев во врвна нездрава форма“

Еспресо
Илон Маск призна дека откако во средината на јули беше исмеан поради топлес фотографијата на јахта на која се гледа дека не е во најдобра...
Здрави навики Здравје Слајдер

ЛИПО – протокол за слабеење без да чувствувате глад! „Стопете“ се за само 10 дена, а еве дел од менито

Еспресо
Секој што почнува диета, редовно си ги поставува прашањата: дали ќе чувствувам глад, дали исхраната ќе стане еднолична, здодевна, дали ќе јадам сирови, блуткави, невкусни...
Здрави навики Здравје Слајдер

Ослободете се од упорните масни наслаги и од целулитот: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

Еспресо
Не сте сами во процесот на слабеење! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Можеби, досега, сте размислувале дури и за некој инвазивен...
Здрави навики Здравје

Фит на плажа со липосукциска диета: Како да трошите масти, а да добивате енергија!

Ј.К.Д
Протоколот за слабеење со липосукциска исхрана се состои од две фази. Првата фаза е липо третман со примена на препаратите „Липо алфа“ и „Липо бета“...