19.8 C
Скопје
19:09 - 30 мај, 2024

Ознака : фигура

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Опра Винфри никогаш не изгледала подобро: Откри како ги изгубила килограмите

Еспресо
Опра Винфри оваа среда ја покажа својата витка фигура на ревијата на Луј Витон, организиран во Италија, а кога се појави, многумина мораа да погледнат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо
FCtry, дизајнерска компанија со седиште во Бруклин, на пазарот лансира „акциона фигура“ на украинскиот претседател Володимир Зеленски, пренесува Гардијан.   View this post on Instagram...
Секојдневие

Модел на панталони кој станува се попопуларен: Во нив секоја фигура изгледа повитко! (ФОТО)

Еспресо
Ова лето на овие панталони ниту една жена нема да им одолее… Парео-панталоните ова лето ќе бидат задолжително парче во гардероберот на секоја жена од...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ќерката на Лајонел Ричи покажа совршена форма во бикини, а само да го видите кадарот од позади… (ФОТО)

Еспресо
Софија Ричи (21), биолошката ќерка на Лајонел Ричи (70) ја покажа својата совршена форма во минијатурно бикини кога се прошета со своето момче Скот Дисиск...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Смирете се, сите ќе ве блокирам: Се соблече Славица Чуктераш и никој не остана рамнодушен на нејзините облини! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Славица Чуктераш (35) откако стави точка на својот брак со фудбалерот Владо Аврамов, потполно се опушти и на Инстаграм објави провокативна фотка за која...
Секојдневие

Детаљ кој на секоја жена и дава фигура од песочен часовник: Овој аксесоар повторно е моден хит! (ФОТО)

Еспресо
Најпопуларни ќе бидат неутралните бои, пред се црна, кафена, крем и темно сина. Аксесоарот кој на почетокот на 2000-тa владееше на модната сцена, оваа година...
Uncategorized

Модрицата на окото на Хали Бери ги вознемири сите! (ФОТО)

Слободен печат
Хали Бери е една од оние познати дами кои можат да се пофалат со совршената фигура. Имено, иако има 53 години, Хали, според мислењето на...
Uncategorized

Алесандра Амбросио повторно доби восочна фигура во музејот на Мадам Тисо! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата манекенка Алесандра Амбросио (38) доби нова восочна фигура во музејот Мадам Тисо. Поранешниот ангел на Викторија Скрет беше присутен на отварањето на изложбата Fashion...
ЛајфстајлСцена

Ана Николиќ во пешкир покажа како всушност изгледа (ФОТО)

Igor
Во текот на еден третман Ана Николиќ во пешкир позираше и ја покажа се подобрата фигура, на која очигледо е многу горда. Фановите се воодушевени...
ЛајфстајлСцена

ЖАРИ И ПАЛИ И ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА: Лидија Вукичевиќ се соблече на 57 години и ја покажа својата ЗАВИДНА ФИГУРА! (ФОТО)

Igor
За неа годините се само бројка… Актерката Лидија Вукичевиќ отсекогаш важеше за секс симбол на екс југословенската сцена. Лидија е како вино, колку старее толку...