16.8 C
Скопје
02:29 - 26 мај, 2024

Ознака : секоја

Секојдневие

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно се соли храната?

Еспресо
Иако поголемиот дел од луѓето мислат дека зачинувањето на храната, особено солењето е едноставен процес, при кој не постои можност да се згреши, сепак тоа...
Секојдневие

Кели Брук го носи најудобниот летен модел на фустан: Секоја жена треба да го има! (ФОТО)

Еспресо
Лесниот материјал е спас од жештините, а поради памучниот материјал и лежерниот крој ќе ви биде максимално удобно… Британската манекенка, актерка и водителка Кели Брук...
Секојдневие

Модел на панталони кој станува се попопуларен: Во нив секоја фигура изгледа повитко! (ФОТО)

Еспресо
Ова лето на овие панталони ниту една жена нема да им одолее… Парео-панталоните ова лето ќе бидат задолжително парче во гардероберот на секоја жена од...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Селма Хаек објави слика од базенот – Нејзината порака за убавината секоја жена добро треба да ја запамти (ФОТО)

Еспресо
Мексиканско-американската актерка Селма Хаек (53) знае како да го привлече вниманието. 53-годишната актерка без шминка направи секси селфи фотографија, па погледнете како Селма ужива во...
Секојдневие

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа витко! (ФОТО)

Еспресо
Освен што во нив секоја жена изгледа одлично, тие се и многу удобни… Овој крој е вистинска добитна комбинација. Во нив сите вишок килограми ќе...
Секојдневие

Клучот на добриот стајлинг лежи во едноставноста: Комбинација која е погодна за секоја прилика! (ФОТО)

Еспресо
Некои комбинации никогаш нема да излезат од мода… Секоја жена во својот гардеробер мора да има барем еден пар скини фармерки, кошула во неутрална боја...
Секојдневие

Домашна витаминска вода којa секој треба да ја консумира – Направете си ја веднаш!

Еспресо
Купечката вода со вкус и „ветувачките“ состојќи во неа, која има задача да го одржи вашиот фит изглед е всушност преполна со вештачки засладувачи кои...
Секојдневие

Детаљ кој на секоја жена и дава фигура од песочен часовник: Овој аксесоар повторно е моден хит! (ФОТО)

Еспресо
Најпопуларни ќе бидат неутралните бои, пред се црна, кафена, крем и темно сина. Аксесоарот кој на почетокот на 2000-тa владееше на модната сцена, оваа година...
Секојдневие

Кејт Бекинсејл е пример за сите дами: Вака треба да изгледа секоја жена која зачекорила во петтата деценија! (ФОТО)

Еспресо
Кејт Бекинсејл едноставно брилира секој пат кога ќе се појави на црвениот тепих. Актерката повеќе пати докажа дека е вистинска икона на стилот. Нејзините модни...
Секојдневие

Најбараниот и најскап зачин во светот има бројни лековити својства и вреди за секоја пара

Еспресо
Шафранот е најбаран и најскап зачин во светот, тој воедно е познат и како „црвено злато“. Килограм од најквалитетниот шафран чини околу 3.000 долари, а...