21.8 C
Скопје
15:56 - 30 мај, 2024

Ознака : мора

СветСлајдерСцена

МИСЛЕЛЕ дека Е САМО ЧИР, А ПОТОА СЛЕДЕЛ ШОК: Почина сопругот на светски позната пејачка на 38 години! 

М.Р.
Иако првично верувал дека неговата состојба е безопасна, лекарите набрзо процениле дека му остануваат уште само 18 месеци живот. Пејачката Келис (42) извесно време не се појавуваше...
СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: 10 филмови кои мора да ги погледнете барем еднаш во животот – Верувајте, нема да се покаете!

Еспресо
Времето на празниците се ближи, а поради препораките за седење дома ни преостнува само да се затвориме во топлиот дом и да уживаме во гледањето...
Секојдневие

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно се соли храната?

Еспресо
Иако поголемиот дел од луѓето мислат дека зачинувањето на храната, особено солењето е едноставен процес, при кој не постои можност да се згреши, сепак тоа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Еспресо
Пејачката, актерка и модна дизајнерка Џесика Симпсон (39) одлучи да ја раскаже својата животна приказна во момарите кои ги нарече „Отворена книга“. Мегу останатото, таа...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо
Синот на починатиот Жељко Ражнатовиќ – Аркан, Војин Ражнатовиќ, по убиството на неговиот татко живее во Америка, а веќе со години не е во добри...
ЛајфстајлСцена

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Igor
Фотоагенцијата „Splash News an Picture Agency“ одлучила да ја тужи Лопез поради користење на авторски права. Латино дивата пред две години објавила една од фотографиите...
Секојдневие

Девојки, жени овие фустани мора да ги имате оваа есен (ФОТО)

Igor
Миди фустаните кои го одбележаа ова лето, со задоволство ќе ги носиме и во текот на есента. Останаа еднакво пожелни и популарни и кога температурите...
Сцена

60 фотографии кои МОРАТЕ да ги погледнете ПРЕД ДА УМРЕТЕ! (ВИДЕО)

Igor
Видеото содржи историски фотографии кои секој мора да ги погледне. Во видеото ќе се сретнете со Чарли Чаплин без шминка и мустаќи, со последната фотографија...
Секојдневие

Секоја жена од стил мора да го знае ова: Вака се носи најпопуларниот аксесоар за коса за оваа сезона! (ФОТО)

Igor
Овој аксесоар секоја фризура ќе ја направи интересна, па не не чуди што освои многумина дами. Сите трендсетерки веќе ја прошетаа фризурата украсена со овој...