Tag : галерија

Сцена

Модна инспирација: Препознатливиот стил на Кетрин Зета Џонс (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Модните избори на холивудската дива со велшко потекло отсекогаш биле секси, но на суптилен начин. Секако крајно женствен, дамски, но не премногу и секогаш со...
Сцена

60 фотографии кои МОРАТЕ да ги погледнете ПРЕД ДА УМРЕТЕ! (ВИДЕО)

Igor
Видеото содржи историски фотографии кои секој мора да ги погледне. Во видеото ќе се сретнете со Чарли Чаплин без шминка и мустаќи, со последната фотографија...
Сцена

УБАВИНИТЕ НА ДИВИОТ СВЕТ: Најкоментирани фотографии на научно-историскиот музеј (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Научно-историскиот музеј во САД објави селекција на најкоментираните фотографии кои се натпреваруваат за најдобра фотографија од дивиот свет. Победниците ќе бидат објавени на 15 октомври,...
Сцена

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Плаќаат 25.000 евра за да се разголуваат среде пустина (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Посетителите на фестивалот „Burning Man“, кој многумина го нарекуваат „најлудиот фестивал на светот“, не ги запреа ни повисоките температури од вообичаено. Секоја година во Невада,...
Сцена

Филмски фестивал во Венеција: НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИ ѕвезди кои досега се прошетаа по црвениот тепих (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Оваа година се одржува 76. по ред Филмски фестивал во Венеција. Најстариот филмски фестивал на светот собра познати личности од сите области на шоу бизнисот,...
Живот

Меланија Трамп е модна инспирација: Со овие комбинации го воодушеви светот (ФОТО)

Igor
Првата дама на Америка, Меланија Трамп суверено владее со светската модна сцена. Дали ни се допаѓа или не нејзиниот стил, не можеме сепак да не...
Живот

МАКЕДОНСКА ЕСТРАДА: На која најдобро ѝ стои бикинито? (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Заслужените годишни одмори македонските естрадни ѕвезди најчесто ги поминуваат на плажите, а нивните секси изданија никого не оставаат рамнодушен. Која од нив најдобро изгледа во...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian