НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! Плаќаат 25.000 евра за да се разголуваат среде пустина (ГАЛЕРИЈА)

Посетителите на фестивалот „Burning Man“, кој многумина го нарекуваат „најлудиот фестивал на светот“, не ги запреа ни повисоките температури од вообичаено.

Секоја година во Невада, поточно во пустината Блек Рок, од 1986 година, се одржува овој фестивал.

На фестивалот традиција е палење на дрвени конструкции и доаѓање во сè понеобична гардероба.

Цената за влез не е фиксна, но сè на фестивалот скапо се плаќа.

Магазинот „Money“ пресметал дека минимум 2.500 евра се потребни за доаѓање на фестивалот. Значи за 10 дена сумата би изнесувала околу 25.000 евра.

Погледнете како изгледа најлудиот фестивал на светот.

The gallery was not found!

 

Слични објави

Куќа или вселенски брод? Домот на Ким и Канје „блеска“ од луксуз, само за базени потрошоле илјадници долари! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џо Кокер го објави првиот албум, „Pink Floyd“ постигнаа ненадминлив рекорд и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Дневен хороскоп 18 септември 2019, среда

Igor

Зошто Холивуд ЈА МРАЗИ Гвинет Палтроу? Бурни караници, мавање со помфрит…

Igor

Собра 11 милиони следбеници поради својот огромен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Меган Маркл и Летиција во идентични здолништа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × два =

Слични објави

Најмладата милионерка облечена само по чорапи на себе! (ФОТО)

Igor

Mетју Пери од „Пријатели“ раскина со 21 година помладата девојка

Еспресо

КАРЛЕУША СО БИЗАРЕН ИЗГЛЕД: Разголена, мрежи и без долна облека! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Бијонсе снима нов спот во Лондон, а за потребите на снимањето има барање кое мора да биде исполнето!

Igor

Куќа или вселенски брод? Домот на Ким и Канје „блеска“ од луксуз, само за базени потрошоле илјадници долари! (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина популарниот Вукашин од „Среќни луѓе“

Еспресо