СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ве носи на шопинг во Рим

Високата мода во Рим е сместена во трите паралелни улици во близина на Piazza de Spagna. Таму ќе ги најдете бутиците на големите италијански дизајнерски куќи.

Интересно е што трговците порано во Via Condotti го наплатувале дури и влегувањето во продавницата!

Секако, денес не е така, во сите бутици сте добредојдени иако немате намера нешто да купите.

Слични објави

ВИДЕО: Емотивна песна со која Елтон Џон по 50-ти пат го освои светот

Васко Спасоски

Вистинската причина за несогласувањето помеѓу војвотките Кејт и Меган излезе на виделина: Тоа ѝ беше најтешко да го прифати!

Еспресо

Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој никогаш не се појавил

Еспресо

Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар на нивната годишнина сподели потресни детали и расплака многумина (ФОТО)

Еспресо

Ролат со вишни и пудинг од ванила

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + тринаесет =

Слични објави

Пејачката Елена Петреска искрена: Нема зошто да снимам песни, кога никој не ме слуша!

Васко Спасоски

МУ ЗЕМАЛЕ СЕ, ГОЛЕМ СРАМ: Холивудски актер ограбен во Белград за време на настап

Igor

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Кончита Вурст најголемо изненадување на Евровизија: Веќе нема долга коса и фустан, а обожава да е без долна облека!

Еспресо

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Слободен печат

Уште една славна личност заболе од корона: Ѕвездата од хит-серијата „Куќа од хартија“ е позитивна на вирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian