10.8 C
Скопје
09:08 - 27 февруари, 2024

МОМЦИТЕ ГО КАЖАА СВОЕТО: Дали сакаат гласни или тивки девојки во кревет?

Тишината за време на сексот не е „звук“ кој партнерите би сакале да го слушаат, бидејќи тоа оддава впечаток дека нешто не е во ред.

Звучната комуникација во текот на сексот укажува дали нешто е добро, дали можеби треба да се промени начинот и дава насоки дали нештата се движат во вистинска насока.

Мажите сметаат дека жена која само лежи и чека партнерот да ја заврши својата работа, колку и да е атрактивна, е здодевна. Тие сакаат партнерката еднакво да учествува во сексуалната игра, да ги допира, да ги бакнува и да воздивнува. И мажите и жените уживаат кога ги слушаат извиците на партнерот за време на секс, а тоа може да влијае и стимулативно врз либидото.

Што се однесува до жените, пак, некои сметаат дека доколку се гласни, им ја креваат самодовербата на своите партнери, мотивирајќи ги со тоа да бидат уште подобри љубовници. Меѓутоа, гласното викање некогаш може да изгледа и како глумење, особено кога е во прашање оргазмот.

Затоа, најдобро е да се биде гласен колку што е голема потребата која доаѓа „однатре“ за време на сексот, без притоа да се ризикува партнерот или партнерката да мораат да ги заштитат ушите од прегласни звуци. Она што треба да го избегнете е гласното врескање, бидејќи може да го има токму спротивниот ефект.

Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива

Слични објави

Која е тајната на косата на Трамп: Бојадисување на негов начин, лекови и трансплатација

Еспресо

(Фото) Ги засени сите: Брижит Макрон избра прекрасен фустан за кралскиот дочек во Стокхолм

Еспресо

Отворена прва продавница за алкохол во Саудиска Арабија: Ќе се купува алкохол со овластување

Еспресо

Мир Божји, Христос се роди! Народни обичаи и верувања за Божиќ: Бидете со најблиските и заедно прославете го Христовото раѓање

Еспресо

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо

Каква кармичка судбина ќе имате во 2024 според датумот на раѓање: Декодирајте ја иднината преку персоналната бројка и откријте што ве чека!

Еспресо
Се вчитува....