17.8 C
Скопје
21:22 - 14 април, 2024

Ознака : Животни

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Компанијата на Маск се соочува со федерална истрага поради убиство на 1.500 животни: „Тестирањето на животните е избрзано, предизвикува непотребно страдање и смрт“

Еспресо
Компанијата за медицински помагала на Илон Маск Neuralink е под федерална истрага за можни прекршувања на правата за животни поради поплаките од внатрешниот персонал дека...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

(ФОТО) ЖИВОТИНСКИОТ РАЈ НА НИКОЛА БОГДАНОВСКИ: Својата љубов кон животните ја пренесе и на малото братче

Кате Божиновска
Љубов кон животните пренесена од дедо, од мали нозе младиот Никола Богдановски живее на своја фарма со разни животни за кои се грижи. Неговиот животински...
Животни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

СТАРЕЧКИ ДОМ ЗА ЖИВОТНИ: На оваа фарма на северот на Германија се грижат за „пензионирани“ животни

И. Т.
Многумина веројатно никогаш не слушнале за „старечки домови за животни“, но еден таков се наоѓа на северот на Германија, на полуостровот Бутјадинген. Домот за стари...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниПитоми и дивиСлајдер

(ФОТО) ВИКТОР МАЗНЕВ, СПАСУВАЧ НА ЖИВОТНИ: Најемотивен е моментот кога ги наоѓам повредени, скршени, тажни и искористени

Кате Божиновска
Ве запознаваме со младиот велешанец кој не може да си го замисли животот без љубовта од животните – Виктор Мазнев. Познат е како активист за...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

ФИЛИП ДИМКОСКИ, ГРАДИНАР: Само среќни растенија и среќни животни ќе нè направат среќни и сити

Јасмина Кантарџиева Димков
Младиот Филип Димкоски, дипломиран земјоделски инженер, веќе си има своја градина која се наоѓа во прилепска викенд населба, и територијално припаѓа на селото Оревоец. Градината...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЗООЛОШКАТА ДЕНЕС, ЖИВОТНИТЕ КАКО ФОТОМОДЕЛИ: Викендов израдувајте ги дечињата со убава прошетка, еве кој ве чека!

Ј.К.Д
Ви носиме преубава фотогалерија од Зоолошката градина денес.  Нашите пријатели позираа пред нашиот фото-објектив, некои гордо, други помалку срамежливо, ама ќе се согласите дека се...
АстроЛајфстајлСлајдерХороскоп

Ова ќе бидат најважните датуми во 2021 година: Носат прилики за напредување и големи животни промени

Еспресо
2021 година ни носи изобилство и прекрасни можности за напредување. Исто така таа ќе ни донесе и голема можност да го оствариме тоа нешто за...
Секојдневие

ПРИРОДАТА Е НЕВЕРОЈАТНА: Погледнете ја необичната дружба на луѓето со егзотични животни (ВИДЕО)

Еспресо
...