23.8 C
Скопје
12:20 - 10 август, 2022

Ознака : растенија

Лајфстајл Секојдневие

Со помош на овој трик, собните растенија секогаш ќе имаат доволно вода: Никогаш полесно, а цвеќињата ќе дишат

М.Р.
Прочитајте што треба да направите за вашите цвеќиња да имаат вода колку што е потребно во секое време.   View this post on Instagram  ...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ЛИНА АНТОСКА ГИ ОВЕКОВЕЧУВА ЦВЕЌИЊАТА И ПРИРОДАТА: Отсекогаш ми фалел цветниот пејсаж откако ќе намине студот

Ј.К.Д
Дизајнерка и уметница, прилепчанката Лина Антоска, студентка на факултетот за Ликовни уметности во Скопје, ни носи сосема поинаков пристап кон накитот, предметите, сликите и  украсите,...
Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие Слајдер

НАЈУБАВИ И НАЈЛЕСНИ ЗА НЕГА РАСТЕНИЈА ЗА СТАН: Отпорни на секоја температура, на паразити, не бараат посебна грижа ниту сонце!

Ј.К.Д
Внесувањето на малку природно зеленило во вашиот стан ќе гго направи просторот пожив, ќе му даде боја и свежина. И ако градинарството е вашето омилено...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

РАСТЕНИЈА ВО БАЊА – ЗОШТО ДА НЕ? Нов тренд во внатрешното уредување

Снежана Богдановска Сани
Постојат многу валидни оправдувања за да имате растенија во затворен простор, дури и растенија во тоалетот. Во голема мера, една од придобивките од растенијата во...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

(ФОТО) ВОЛШЕБНАТА ГРАДИНА ВО ГРАДОТ ПОД ПЕЛИСТЕР: Да го набљудуваш светот низ очите на растенијата е како да ја живееш својата земна бајка

Ј.К.Д
Јуле Н. често оди во својата градина. Штом зачекори во своето живо пространство, пред неа се отвораат цели светови. Вели дека чувствува како радост ја...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

ФИЛИП ДИМКОСКИ, ГРАДИНАР: Само среќни растенија и среќни животни ќе нè направат среќни и сити

Јасмина Кантарџиева Димков
Младиот Филип Димкоски, дипломиран земјоделски инженер, веќе си има своја градина која се наоѓа во прилепска викенд населба, и територијално припаѓа на селото Оревоец. Градината...
Ви препорачуваме на СП Животни Приказни Слајдер

МЕРАКЛИСКИ СРЕДЕН ДВОР СО ЧЕТИРИ МАШКИ РАЦЕ: Кај Алексо на гости во Нова Битола

Јасмина Кантарџиева Димков
Денес сме во Битола, поточно во Нова Битола, на гости кај Алексо Наневски, домаќински седнати во неговиот извонреден двор. Двор кој плени, двор во кој...
Секојдневие

Зеленилото го намалува физиолошкиот и психолошки стрес

Еспресо
Постојат се повеќе докази природата, без разлика дали станува збор за градинарство во домашни услови, прошетка во планина, слушањето на птиците во парк има позитивно...