16.8 C
Скопје
05:15 - 20 мај, 2024

Ознака : Лина Антоска

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО СТОРИЈА) ЛИНА АНТОСКА ГИ ОВЕКОВЕЧУВА ЦВЕЌИЊАТА И ПРИРОДАТА: Отсекогаш ми фалел цветниот пејсаж откако ќе намине студот

Ј.К.Д
Дизајнерка и уметница, прилепчанката Лина Антоска, студентка на факултетот за Ликовни уметности во Скопје, ни носи сосема поинаков пристап кон накитот, предметите, сликите и  украсите,...