Ознака : уредување

Секојдневие

ФОТО: Осум идеи за несекојдневно уредување на празничната трпеза – Детали како од бајките!

Еспресо
Светлината од свеќите, сијаличките, мирисот на елка и цимет, интересните чинии, прекрасните салфети…. Тоа не е најважното, ќе се согласите. Поважно е доброто друштво и...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Еспресо
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Лајфстајл Сцена

Меган избрала 15 ЖЕНИ НА КОИ ИМ СЕ ВООДУШЕВУВА, но НЕЈЗЕ ја заборавила! (ФОТО)

Igor
Меган Маркл повторно предизвикува скандали кај британската јавност. Таа учествува во уредувањето на септемврискиот број на „Вог“ во рубриката „Forces of Change“. Меган имала задача...
Uncategorized

Мали совети за секогаш чиста и убаво уредена бања

Igor
Бањата треба да биде нашата оаза на мирот, а не мачно место кое постојано треба да се чисти… Еве како да си ги скратите маките...
Uncategorized

Не претерувајте со мебелот: Најчести грешки при уредување на домот

Igor
Честопати луѓето претеруваат при уредување на својот дом и поради тоа домот изгледа неуредно и неорганизирано. Еве неколку совети за добро уредување на домот. Среден...