33.8 C
Скопје
16:13 - 24 јуни, 2024

Ознака : уредување

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Кејт Мос живее на село, а фановите велат дека нејзиниот дом е идеално место за Џони: Дали Деп по бурниот период со Амбер би одбрал мирен живот во оваа приградска идила

Еспресо
Супермоделот на 90-тите, Кејт Мос преку својата долгогодишна кариера живеела во многу светски метрополи, но последните години својот мир таа го пронајде во селската идила на само...
ЛајфстајлСекојдневие

Со помош на овој трик, собните растенија секогаш ќе имаат доволно вода: Никогаш полесно, а цвеќињата ќе дишат

М.Р.
Прочитајте што треба да направите за вашите цвеќиња да имаат вода колку што е потребно во секое време.   View this post on Instagram  ...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

КАКО ДА ЈА РАЗУБАВИТЕ ДНЕВНАТА СОБА СО МАЛКУ ПАРИ: Oдлични трикови иако буџетот ви е ограничен!

М.Р.
Бидејќи дневната соба е местото каде поминуваме најмногу време, сакаме да биде што е можно поубаво и пријатно. Се разбира, често пати имаме мегаломански идеи...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СОВЕТИ ОД ЊУЈОРШКИ АРХИТЕКТ: Како да уредите стан (помал) од 40 метри квадратни

М.Р.
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за живеење може да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) МАКСИМАЛИЗАМ, новиот популарен ТРЕНД ВО УРЕДУВАЊЕ на домот

М.Р.
Можеби звучи како парадокс дека ако живеете во помал стан, треба да бидете водени од принципот „повеќе е повеќе“. Сепак, тоа е нов тренд во...
Секојдневие

ФОТО: Осум идеи за несекојдневно уредување на празничната трпеза – Детали како од бајките!

Еспресо
Светлината од свеќите, сијаличките, мирисот на елка и цимет, интересните чинии, прекрасните салфети…. Тоа не е најважното, ќе се согласите. Поважно е доброто друштво и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Еспресо
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
ЛајфстајлСцена

Меган избрала 15 ЖЕНИ НА КОИ ИМ СЕ ВООДУШЕВУВА, но НЕЈЗЕ ја заборавила! (ФОТО)

Igor
Меган Маркл повторно предизвикува скандали кај британската јавност. Таа учествува во уредувањето на септемврискиот број на „Вог“ во рубриката „Forces of Change“. Меган имала задача...
Uncategorized

Мали совети за секогаш чиста и убаво уредена бања

Igor
Бањата треба да биде нашата оаза на мирот, а не мачно место кое постојано треба да се чисти… Еве како да си ги скратите маките...
Uncategorized

Не претерувајте со мебелот: Најчести грешки при уредување на домот

Igor
Честопати луѓето претеруваат при уредување на својот дом и поради тоа домот изгледа неуредно и неорганизирано. Еве неколку совети за добро уредување на домот. Среден...