Меган избрала 15 ЖЕНИ НА КОИ ИМ СЕ ВООДУШЕВУВА, но НЕЈЗЕ ја заборавила! (ФОТО)

Меган Маркл повторно предизвикува скандали кај британската јавност. Таа учествува во уредувањето на септемврискиот број на „Вог“ во рубриката „Forces of Change“.

Меган имала задача да избере 15 жени на кои им се воодушевува, а нивните фотографии ќе се најдат на насловната страница на магазинот. Таа во оваа група набројала многу политичарки, ѕвезди и активистки, но една личност не се нашла меѓу нив.

Британската јавност е шокирана што меѓу нив не е кралицата Елизабета Втора. Многумина тоа го оценуваат како одвратно и неумесно.

Сепак, на насловната страница ќе има едно празно поле, а според Меган, на тоа место секоја жена која го чита магазинот ќе може да ја испише својата приказна.

вог септември
Фото Профимедиа

Слични објави

Карлеуша возврати: Ни таа веќе не го следи Тошиќ

Igor

Познат домаќинот на Евровизија 2020 (ВИДЕО)

Igor

Ана Николиќ завршила во болница во Мароко

Еспресо

Ова е старата Дара Бубамара! Пејачката покажа скроз голи гради (ФОТО) (+18)

Igor

Скандалот со естрадната проституција во Србија зазема огромни размери, а вмешан е и ТОЈ!

Igor

„Rolling stones“ го претставија изданието „Dirty work“, „Забрањено пушење“ објави концертен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Остави Коментар

19 + дваесет =

Слични објави

Козметички третмани со кафе во домашни услови

Igor

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ измачкана со глина од глава до пети (ФОТО)

Igor

Домати во тегла, Пиперки во младо сирење: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

Бев осамена и немав време за мажи! Весна Змијанац прозборе и за голите фотографии од младоста (ФОТО)

Igor

Веренички или не? Сите зборуваат за прстенот на Гвен Стефани (ФОТО)

Igor