Меган избрала 15 ЖЕНИ НА КОИ ИМ СЕ ВООДУШЕВУВА, но НЕЈЗЕ ја заборавила! (ФОТО)

Меган Маркл повторно предизвикува скандали кај британската јавност. Таа учествува во уредувањето на септемврискиот број на „Вог“ во рубриката „Forces of Change“.

Меган имала задача да избере 15 жени на кои им се воодушевува, а нивните фотографии ќе се најдат на насловната страница на магазинот. Таа во оваа група набројала многу политичарки, ѕвезди и активистки, но една личност не се нашла меѓу нив.

Британската јавност е шокирана што меѓу нив не е кралицата Елизабета Втора. Многумина тоа го оценуваат како одвратно и неумесно.

Сепак, на насловната страница ќе има едно празно поле, а според Меган, на тоа место секоја жена која го чита магазинот ќе може да ја испише својата приказна.

вог септември
Фото Профимедиа

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

(ВИДЕО) СЕВЕРИНА Е БЕСТРАШНА: Ми рекоа дека тоа можело да ме убие

И. Т.

АКТИВИСТКА СЕ СОБИРА ПАРИ НА „ONLYFANS“: Ќе донира 75% од својата заработка за борба против климатските промени

И. Т.

ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА ГО ПРЕКИНА МОЛКОТ: Прозборе за естетската процедура што го уништи нејзиниот изглед и кариера

И. Т.

(ФОТО) ЛОКУМЧИЊА: Никогаш толку секси – Меган Фокс и Кортни Кардашијан

Еспресо
Се вчитува....