24.8 C
Скопје
18:45 - 25 јуни, 2024

Ознака : вог

СветСлајдерСцена

(Фото) Мајли Сајрус никогаш посекси: Се разголе и прозборе за разводот и новата врска почната „на слепо“

Еспресо
Пејачката Мајли Сајрус позираше за насловната страница на британското издание на Вог, а во интервју за списанието зборуваше за својот љубовен живот, но и за...
СветСлајдерСцена

(Фото) Ријана ја отвори душата за Вог: „Не се сеќавам на животот претходно“

Еспресо
Ријана ја краси насловната страница на мартовскиот број на британски Вог 2023 година со нејзиниот партнер А$АП Роки и нејзиниот син, чие име допрва ќе...
СветСлајдерСцена

(Фото) Никогаш поубава! Џенифер Лопез во фотосесија за Вог: „Отвореноста може да боли“

Еспресо
Џенифер Лопез позираше за декемвриската насловна страница на американскиот Vogue. Нејзината последна насловна страница за ова издание беше датирана од 2012 година (според гласините, откако...
СветСлајдерСцена

За прв пат маж на насловната страница на британски „Вог“

Еспресо
Британскиот „Вог“ за прв пат стави маж на својата насловна страница, а станува збор за 26-годишниот актер Тимоти Шаламет. – За прв пат во 106-те...
СветСлајдерСцена

(Фото) Убавица: Најмладата ќерка на Стив Џобс ја освои насловната на Вог, брзо „гази“ во светот на моделите

Еспресо
Најмладата ќерка на Стив Џобс, Ева, ја краси насловната страница на октомвриското издание на јапонскиот Вог – ова е прво појавување на девојката која сака...
СветСлајдерСцена

Линда Евангелиста блесна на насловна на Вог: Козметичкиот третман трајно ме деформираше и брутално ме обезличи

Еспресо
Линда Евангелиста изненади со своето појавување на насловната страница на британскиот број на списанието Вог за септември. Таа се отвори за нејзината борба повторно да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) „Украина гори, луѓе умираат, а тие позираат“: Олена и Володимир Зеленски се фотографираа за модната библија Вог

Еспресо
Како што војната во Украина влегува во нова критична фаза, првата дама на земјата, Олена Зеленска, добива клучна улога: дипломатка на линијата на фронтот и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) РИЈАНА и нејзиното бебе Fashion Killa фотографирани од Ени Лејбовиц за „ВОГ“: „Не мислам да купувам облека од бутици за трудници!“

Еспресо
Американскиот фотограф ја овековечи бремената поп-ѕвезда, која ги препиша модните правила за време на бременоста: „Премногу е забавно да се облекуваш добро. Нема да дозволам...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ДЕЈВИД БЕКАМ, најзгоден свекор на светот – без да ја загуби „титулата“ на планетарен секс симбол

Еспресо
Со бајковитата венчавка на Бруклин Бекам и Никола Пелц, Дејвид Бекам ја доби титулата свекор. Но, без да ја загуби титулата на планетарен секс симбол....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ја краси насловната на ВОГ: Зошто токму таа и зошто стара фотографија?

Еспресо
Во текот на нејзиниот долг живот, кралицата Елизабета, се појавила на неколку насловни страници на престижни списанија. Но, изгледа дека ниту таа ни никој друг...