11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : линда евангелиста

Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА СО ЕМОТИВНА ОБЈАВА ЗА СВОЈОТ СИН: Светлината на мојот живот

И. Т.
Еден од најпознатите модели на 90-тите неодамна си ја отвори душата со објава на својот инстаграм-профил и прозборе за тоа зошто се повлекла од јавноста...
Свет Слајдер Сцена

ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА ГО ПРЕКИНА МОЛКОТ: Прозборе за естетската процедура што го уништи нејзиниот изглед и кариера

И. Т.
Пред пет години, светските медиуми почнаа да пишуваат дека некогаш еден од најплатените модели на 90-тите, легендарната Линда Еванџелиста, со канадско потекло, е речиси непрепознатлива....