10.8 C
Скопје
09:35 - 10 декември, 2022

Ознака : зеленски

Еспресо Слајдер

Зеленски го повика Маск во Украина: „Дојдете и видете со свои очи што направи Русија“

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски го покани шефот на SpaceX (и Твитер), Илон Маск, лично да ја посети Украина. Со таков предлог, тој излезе на...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Зеленски изрази подготвеност да разговара за опциите за враќање на Крим со невоени средства

Еспресо
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека не би имал ништо против да ги разгледува и дискутира опциите за припојување на Крим кон земјата со...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

(Видео) Сунак го посети Зеленски: „Ние сме со вас до крај“

Еспресо
Британскиот премиер Риши Сунак ја оствари својата прва посета на Украина, каде што се сретна со претседателот Володимир Зеленски. На неговата страница на Твитер е...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Зеленски на Г20: еве ги десетте услови на Украина за мир

Еспресо
Десет услови за мир. Ова се оние што ги илустрираше украинскиот претседател Володимир Зеленски во говорот преку видео-врска со Г20 на Бали. Зеленски (обраќајќи се...
Еспресо Слајдер

Зеленски во Херсон ја објави подготвеноста на Украина за мир

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски за време на неговата посета на Херсон изјави дека Украина е „подготвена за мир“, пишува Вашингтон пост. На 14 ноември,...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

„Никој не ми готви појадок“: Зеленски зборуваше за врската со сопругата за време на војната

Еспресо
Олена и Володимир Зеленски дадоа интервју за американската телевизиска компанија CNN. Во текот на разговорот, водителката ја прашала двојката како  се поддржуваат во толку тешко...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Зеленски даде изјава за Херсон: „Денес е историски ден!“

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски даде изјава за Херсон која ја објави на својот Телеграм. „Денес е историски ден. Го враќаме Херсон. Од сегашниот момент...
Еспресо Слајдер

Зеленски: „Заедно со САД градиме воздушен штит“

Еспресо
„Благодарeност до Џо Бајден и пријателскиот американски народ за уште едно покажување на солидарност: пакет помош што содржи системи за противвоздушна одбрана Avenger и ракети...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Видео) Зеленски доби Оскар од Шон Пен

Еспресо
Актерот, режисер и основач на „Community Organized Relief Effort“ (CORE) Шон Пен го посети Киев по трет пат од почетокот на руската специјална операција во...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Преговори со Русија: Зеленски даде важна изјава

Еспресо
Украина не ги одбива преговорите со Руската Федерација, за тоа Москва мора да исполни еден услов. Кабинетот на претседателот соопшти дека Украина никогаш не ги...