5.8 C
Скопје
14:46 - 3 декември, 2023

Ознака : зеленски

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Зеленски е згоден млад човек со добра смисла за хумор“- оваа изјава Русинката Олга ја чинеше 40.000 рубљи

еспресо
Судот во Москва казни руска пензионерка која го опишала украинскиот претседател Володимир Зеленски како „згоден млад човек со добра смисла за хумор“, објави руската организација...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Оскарите го одбија Зеленски: Не ги откриваат своите причини

М.П
Претставникот на една од најголемите агенции во забавната индустрија, WME Мајк Симпсон, наводно „побарал од Академијата“ да привлече внимание кон Зеленски, но бил одбиен. Претставниците...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Зеленски преживеа повеќе од 12 обиди за атентат за една година“: Еве што тврди новинарот Крис Випл

Еспресо
Новинарот Крис Випл, во својата книга за американскиот претседател Џо Бајден, рече дека шефот на Украина, Володимир Зеленски, преживеал повеќе од 12 обиди за атентат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски во САД: „Инвестирајте во демократијата. Борбата ќе дефинира во кој свет ќе живеат нашите деца и внуци“

Еспресо
Патувањето на Володимир Зеленски во САД не е чекор напред кон мирот, туку барање поддршка и благодарност. „Битката не е само за животот, слободата и...
ЕспресоСлајдер

Зеленски го повика Маск во Украина: „Дојдете и видете со свои очи што направи Русија“

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски го покани шефот на SpaceX (и Твитер), Илон Маск, лично да ја посети Украина. Со таков предлог, тој излезе на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски изрази подготвеност да разговара за опциите за враќање на Крим со невоени средства

Еспресо
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, изјави дека не би имал ништо против да ги разгледува и дискутира опциите за припојување на Крим кон земјата со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Сунак го посети Зеленски: „Ние сме со вас до крај“

Еспресо
Британскиот премиер Риши Сунак ја оствари својата прва посета на Украина, каде што се сретна со претседателот Володимир Зеленски. На неговата страница на Твитер е...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Зеленски на Г20: еве ги десетте услови на Украина за мир

Еспресо
Десет услови за мир. Ова се оние што ги илустрираше украинскиот претседател Володимир Зеленски во говорот преку видео-врска со Г20 на Бали. Зеленски (обраќајќи се...
ЕспресоСлајдер

Зеленски во Херсон ја објави подготвеноста на Украина за мир

Еспресо
Претседателот на Украина Володимир Зеленски за време на неговата посета на Херсон изјави дека Украина е „подготвена за мир“, пишува Вашингтон пост. На 14 ноември,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

„Никој не ми готви појадок“: Зеленски зборуваше за врската со сопругата за време на војната

Еспресо
Олена и Володимир Зеленски дадоа интервју за американската телевизиска компанија CNN. Во текот на разговорот, водителката ја прашала двојката како  се поддржуваат во толку тешко...