14.8 C
Скопје
10:32 - 28 февруари, 2024

Ознака : атентат

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Зеленски преживеа повеќе од 12 обиди за атентат за една година“: Еве што тврди новинарот Крис Випл

Еспресо
Новинарот Крис Випл, во својата книга за американскиот претседател Џо Бајден, рече дека шефот на Украина, Володимир Зеленски, преживеал повеќе од 12 обиди за атентат...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Теориите на заговор влечат трага од Кина, кој стои зад атентатот на екс-премиерот на Јапонија Шинзо Абе?

Еспресо
Поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе (67) почина во болница по обид за атентат. Злосторството се случило утрото на 8 јули за време на изборен говор...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Планот на Исис да го убие Џорџ Буш во Далас, спречен од ФБИ – шокантно откритие од „Форбс“

Еспресо
Планот за убиство на поранешниот претседател во Тексас бил спречен од Федералното биро благодарение на таен агент кој бил контактиран од организаторот на нападот.  ИСИС...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Путин избегнал атентат пред два месеци (според украинските разузнавачи)

Еспресо
Кирило Буданов, шеф на Украинската управа за разузнавање вели: „обидот беше пред два месеци и не успеа“. Рускиот претседател Владимир Путин избегнал атентат по почетокот...
Филм и ТВ

Ќе има нов „Кум“, а Ал Пачино е во главната улога!

Еспресо
Ал Пачино (79) ќе го игра некогашниот бродски тајкун Аристотел Оназис во претстоечката биографска драма Nemesis, пренесува порталот Greek Gateway. Филмот ќе го режира бразилскиот...