4.8 C
Скопје
02:04 - 4 март, 2024

Ознака : аристотел оназис

Филм и ТВ

Ќе има нов „Кум“, а Ал Пачино е во главната улога!

Еспресо
Ал Пачино (79) ќе го игра некогашниот бродски тајкун Аристотел Оназис во претстоечката биографска драма Nemesis, пренесува порталот Greek Gateway. Филмот ќе го режира бразилскиот...